Chciałybyście wyszczuplić swoje uda ale nie wiecie jak się za to zabrać? Ten post jest dla Was. Pamiętajcie jednak, że nie ma możliwość stracenia centymetrów w obwodzie tylko w tym jednym miejscu ciała. Dobry trening, to tylko 30% sukcesu. Reszta zależy od Waszego podejścia do odżywiania. Mimo wszystko trzeba pamiętać o tym, że odpowiednie treningi przyczynią się do wyszczuplenia ud. W dzisiejszym poście cichłabym pokazać Wam 5 ćwiczeń z pilatesu wyszczuplających uda.

Na temat piltesu napisałam kiedyś osobny post. Jeżeli jesteście zainteresowane, chciałybyście przypomnieć sobie dlaczego pilates jest niesamowitą formą aktywności fizycznej, zapraszam Was tutaj ===> KLIK

1. Unoszenie nogi w pozycji lezącej na boku

Bardzo proste, przyjemne ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud.

Połóż się na jednym z boków. Podeprzyj się na przedramieniu. Drugą rękę ustaw na macie. Wyprostuj nogę, która znajduje się u góry. Pamiętaj, żeby mieć wyprostowane kolano. Unoś nogę do góry i opuszczaj w dół. Nie kładź jej na drugą nogę. Ćwiczenia wykonuj w powietrzu. Każde powtórzenie musi być dokładnie wykonane.

2. Nożyce pionowe 

Połóż się plecami na macie. Ręce ułóż wzdłuż swojego ciała. Unieś nogi do góry i wykonuj delikatne naprzemienne ruchy nogami ( góra, dół ). Nogi muszą być równocześnie wprawione w ruch. Każde powtórzenie wykonaj nad matą tak, żeby nie dotknąć podłogi. Pamiętaj o tym, żeby nie odrywać pleców od maty! Nożyce są również bardzo dobrym ćwiczeniem na mięśnie brzucha.

3. Nożyce poziome

Połóż się plecami na macie. Ręce ułóż wzdłuż swojego ciała. Unieś nogi do góry i wykonuj poziome ruchy obiema nogami w jednym czasie. Jedną nogą w prawo, drugą w lewo i tak na zmianę. Pamiętaj o tym, żeby nogi krzyżowały się w kostkach i podczas mijania każda z nich była raz w górze, raz na dole. Kolejne ćwiczenie, które również pozwala równocześnie pracować nad brzuchem.

4. Ściskanie ud

Ćwiczenie wzmacniające wewnętrzną stronę ud. W pozycji siedzącej umieść pomiędzy kolanami piłkę bądź poduszkę. Ściskaj kolana z całych sił, Wyobraź sobie, że chcesz zgnieść piłkę/poduszkę. Przytrzymaj w napięciu mięśnie przez około 5 sekund, a później rozluźnij i wróć  do pozycji wyjściowej.

5. Podnoszenie nogi do tyłu

W pozycji stojącej chwyć się oparcia od krzesła. Wyprostuj jedną nogę i unieś ją do tyłu na wysokość około 20 cm. Przytrzymaj w takiej pozycji około 5 sekund i wróć do pozycji wyjściowej.

Pamiętajcie, że podczas ćwiczeń na uda trzeba skupić się na całej części uda (centralna, wewnętrzna część ud, boki, przód, tył i pośladki. Jeżeli zależy Wam na wyszczupleniu ud musicie wykonywać również ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową np. aeroby oraz rozciąganie. Ćwiczeń na uda jest mnóstwo. Tak naprawdę wszystko zależy od Was jakie z nich wybierzecie. Trzeba wykonać minimum 2 serie na każda z nóg po około 20/30 powtórzeń. A Wy jakie polecacie ćwiczenia na uda?  

Pozdrawiam,

Juliya