Myślę, że większość z  Was przynajmniej raz w życiu wpadła na pomysł odchudzania się i zastosowania rygorystycznej diety, po których uzyskujemy ” piękny ” efekt jojo i czeka nas wiele niespodzianek. Zawsze Wam powtarzam, że zdrowe odżywianie i ćwiczenia są kluczem do uzyskania zgrabnej, jędrnej sylwetki. 

Dzisiejszy post potraktujcie z przymrużeniem oka. Przygotował dla Was 5 najdziwniejszych i moim zdanie niebezpiecznych diet, które można znaleźć w internecie. Mało tego! Przeglądając fora itp. natknęłam się na bardzo zdesperowane kobiety, które naprawdę ich wypróbowały. Wy tego nie róbcie!:)

1) DIETA CIASTECZKOWA

Nazwa brzmi bardzo zachęcająco, prawda ?;) Tak naprawdę nie ma ona nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Polega na zjadaniu dowolnej ilości syntetycznych ciasteczek upieczonych w domu, , które składają się z aminokwasów, witamin oraz minerałów ( znajdziemy w nich przede wszystkim owies, ryż, otręby ),  a na koniec dnia zjedzeniu jednego, normalnego, pełnowartościowego posiłku. Zdaję sobie sprawę z tego, że przy takiej diecie mogą spaść cm. Ale zwróćcie uwagę na efekty uboczne. Jednym posiłkiem nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi potrzebnych substancji.

DIECIE CIASTECZKOWEJ MÓWIMY STANOWCZE NIE! 🙂

2) DIETA SKŁADAJĄCA SIĘ Z DESERKÓW DLA NIEMOWLĄT

To jest dopiero hit! Z tego co można znaleźć w internecie, taką dietę stosowało wiele celebrytek np: Gwyneth Paltrow. Polega ona na dziennym spożyciu 14 małych słoiczków z deserkami i ewentualnie jednym pełnowartościowym posiłku. Jedno jest pewna, takie słoiczki maja bardzo małą wartość kcal. Osoby, które wymyśliły taką dietę zapomniały o tym, że pożywienie dla dzieci nie posiada tylu wartości odżywczych, które potrzebuje dorosła osoba. Poza tym zjadanie 14 porcji owocowych deserków negatywnie wpływa na nasze narządy wewnętrzne, samopoczucie i zdrowie.

DIECIE SKŁADAJĄCEJ SIĘ Z DESERKÓW DLA NIEMOWLĄT, MÓWIMY STANOWCZE NIE! 🙂 

3) DIETA TASIEMCOWA ( nie można tego nazwać dietą, raczej głupotą ) 

Kolejny niebezpieczny wynalazek, po który sięga wiele zdesperowanych kobiet. Polega on na połknięciu tasiemca w kapsułce, który będzie rósł w organizmie , hamował apetyt i sprawiał, że dana osoba będzie traciła na wadze.TO JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE! NIGDY, PRZENIGDY TEGO NIE RÓBCIE! Sprzedawanie tabletek z tasiemcem jest zabronione, ponieważ może doprowadzić do całkowitego wyniszczenia organizmu ( chudnięcie jest tego skutkiem ubocznym ). NIE JEST WARTO IGRAĆ Z WŁASNYM ŻYCIEM TYLKO PO TO, ŻEBY W SZYBKIM CZASIE ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY!!! Pamiętajcie o tym!

POŁYKANIU TASIEMCA MÓWIMY STANOWCZE NIE!

4) Dieta kapuściana

Polega ona na jedzeniu zupy i kilku wybranych dodatkowych produktów przez 7 dni ( oczywiście dozwolonych podczas tej ” diety ” ) . Można sięgać po niektóre surowe owoce oraz warzywa. No i oczywiście kapuśniak! Pamiętam, że jak byłam mała, moja mama stosowała taką dietę przez krótki okres czasu. Szkoda, że wtedy nie umiałam jej tego wybić z głowy 😀 Po pierwsze jedzenia samej zupy przez praktycznie cały dzień nie możemy zaliczyć do  zrównoważonej diety, a poza tym taka dieta jest bardzo ograniczona, dostarcza organizmowi za mało potrzebnych składników i kcal. –  jest uboga w białko, wapń i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach

DIECIE KAPUŚCIANEJ MÓWIMY STANOWCZE NIE!

5) GŁODÓWKA

Wiele młodych kobiet uważa, że głodzenie przyniesie im wspaniały efekt i będą mogły cieszyć się jędrną, zgrabną figurą, płaskim brzuchem i wspaniałymi pośladkami. Nie ma nic bardziej mylnego! Będąc na rygorystycznej diecie zmuszamy nasz organizm do tworzenia zapasów, tracimy nie tylko tłuszczyk, ale również masę mięśniową. Efektem tego jest wychudzona sylwetka, duże problemy ze zdrowiem psychicznym oraz fizycznym np: anemia oraz anoreksja.

GŁODÓWKOM MÓWIMY NIE!

Drogie czytelniczki!

Mam nadzieję, że żadna z Was nie wypróbuje którejś z tych diet. One są niebezpieczne dla naszego zdrowia, a przede wszystkim nie przyniosą cudów. Artykuł miał na celu pokazanie Wam do czego wiele kobiet jest w stanie się posunąć, żeby uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jestem ciekawa jakie diety w swoim życiu stosowałyście i które z nich najgorzej wspominacie.Zapraszam do wspólnej dyskusji na temat najdziwniejszych diet.

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya