Nie ma nic lepszego od spędzania aktywnie czasu ze swoimi znajomymi.  Połączenie miłego z pożytecznym jest najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić. W Polsce coraz większym powodzeniem cieszy się siatkówka. Nie potrzebujecie wielkiego nakładu finansowego, żeby w nią pograć. Wystarczy piłka, przestrzeń na świeżym powietrzu lub  dostęp do boiska. W większych miastach możecie skorzystać z ogólnodostępnych boisk lub wynająć jakąś małą salę. Jeżeli macie możliwość w szkole/ na studiach zapisać się na siatkówkę, koniecznie z tego skorzystajcie! Poznajcie 5 powodów dla których warto grać w siatkówkę.

1) Odstresuj się!

Podczas gry w siatkówkę redukujemy nadmiar stresu, poprawiamy swoje samopoczucie. Dzieje się tak dlatego, że podczas mile spędzonego czasu w gronie najbliższych nasz organizm wytwarza endorfiny ( hormon szczęścia ). Odrobina rywalizacji sprawia, że  każdy chce dać z siebie wszystko i doprowadzić do zwycięstwa swojej drużyny.

2) Cellulitowi mówimy STOP!

Jeżeli zależy Ci na zgrabnej sylwetce, chcecie ujędrnić swoje ciało i pozbyć się cellulitu, ten sport jest dla Ciebie!  Dzięki częstym podskokom zwalczysz  swój cellulit, a Twoje pośladki nabiorą wymarzonych kształtów! Czego chcieć więcej, prawda? 🙂

3) Mięśnie, mięśnie i jeszcze raz mięśnie!

Podczas regularnego grania w tę grę zespołową wyrzeźbisz swoje ciało, wypracujesz zgrabną sylwetkę. Wzmocnisz górne części ciała, ramiona, uda, brzuch i kończyny dolne.  Pamiętajcie o tym, że podczas takiego treningu pracują wszystkie Wasze mięśnie!  Gra w siatkówkę to taki total body training w przyjemnej atmosferze :).

Zobaczcie jakie części ciała pracują podczas gry:

4) Pozbądź się zbędnego tłuszczyku!

Podczas 45 minutowego treningu średnio uda Ci się spalić około 500 kcal. To naprawdę dużo.

5) Naucz się współpracować!

Grając niezespołowo w siatkówkę nie uda Ci się wygrać. Tylko dzięki współpracy ze swoim zespołem jesteś w stanie rozpracować taktykę przeciwników i zdobyć zwycięstwo. Podczas gry w siatkówkę pracuje nie tylko Twoje ciało, ale również umysł. Regularne trenowanie tego sportu sprawi, że łatwiej poradzisz sobie w prywatnym życiu podczas rozwiązywania problemów.

Powodów dla których warto grać w siatkówkę jest znacznie więcej. Jedno jest pewne. To jest wspaniała gra towarzyska, która łączy przyjemne z pożytecznym i ma bardzo dobry wpływ na nasze ciało i zdrowie. Oczywiście nie możecie zapomnieć o porządnej rozgrzewce przed takim treningiem. Dzięki temu zmniejszycie możliwość kontuzji, które często występują. Kto z Was gra w siatkówkę? Od jak dawna uprawiacie ten sport? Czekam na Wasze komentarze 🙂 

Pozdrawiam,

Juliya