Smukła, zaznaczona talia jest marzeniem wielu kobiet. Nie oszukujmy się, każda z nas ma inną budowę ciała i czasami ta wymarzona talia jest nie do osiągnięcia. Ale to wcale nie oznacza, że nie można bardziej jej wypracować, przybliżyć do tego naszego ideału. Oczywiście, że można! Nikt Wam nie powie, że będzie łatwo, jedno jest pewne, na pewno będzie warto. W dzisiejszym poście chciałam pokazać Wam 6 najlepszych ćwiczeń na smukłą talię. 

1. Hula Hoop

Niepozorna zabawka z dzieciństwa, która moim zdaniem już niejednej kobiecie pomogła przybliżyć się do ideału wymarzonej talii. Pierwsze efekty w postaci bardziej zaznaczonej talii zobaczycie nawet już po 2 tygodniach regularnego trenowania. Na pewno nasuwa się kilka pytań dotyczących takich ćwiczeń, dlatego odsyłam Was do całego wpisu na temat hula hoop. Z niego dowiecie się jak często ćwiczyć, jakie wybrać hula hopp ==> klik.

weheartit.com
weheartit.com
2. Side plank

Jedno z trudniejszych ćwiczeń. Wymaga koncentracji, opanowani i stabilności. Idealnie pobudza do pracy nasze boczki i rzeźbi brzuch oraz talię. Każda kobieta, której zależy na dobrze zaznaczonej talii, nie powinna unikać tych ćwiczeń. Oczywiście wykonanie jednej serii side plank nie przyniesie efektów, ale połączenie tego z innymi ćwiczeniami, zdrowym odżywianiem i regularnością zaskoczy Was bardzo pozytywie.

talia-osy-
foto: zszywka.pl
3. Skłony

Kolejne ćwiczenie, które kojarzy nam się z dzieciństwem. Skłony były wykonywane na każdym etapie szkolnym. A później gdzieś o nich zapomnieliśmy. Warto do nich wrócić! Skłony idealnie rzeźbią talię, wzmacniają mięśnie brzucha. Do wyboru mamy skłony na stojąco – stańcie wyprostowane w niewielkim rozkroku i wykonujcie skłony do każdej nogi, raz w lewo, raz w prawo. Skłony na siedząco –w pozycji siedzącej wyprostujcie nogi, trzymajcie stopy blisko siebie. Wykonujcie skłon do przodu i starajcie się dotknąć dłonią stopy. Cały czas trzymajcie nogi w pozycji leżącej, unikajcie ich uginania.

weheartit.com
weheartit.com
4. Twist

Ćwiczenie, które najczęściej wykonujemy na twisterze. Panie, które nie mają go w domu całkowicie pomijają te ćwiczenia w swoim planie treningowym. Przecież można je wykonać bez żadnego sprzętu. Wystarczy, że staniecie na palcach, nogi złączycie ze sobą, a ręce ułożycie na bokach. Trzymając górną cześć korpusu ciała w niezmiennej pozycji wykonujcie skoki w miejscu obunóż, nie zapominając o kręceniu w tym samym czasie biodrami raz w prawą stronę, raz w lewą stronę.

weheartit.com
weheartit.com
5.Kołysanie biodrami

Uwielbiacie tańczyć? Na parkiecie czujecie się jak ryba w wodzie? Taniec, to idealny sposób na wypracowanie talii. Połączcie pożyteczne z tym co kochacie. Wybieracie tańce latynoamerykańskie, które wymagają ruchów bioder, salsę, sambe, boolywod. Oprócz pięknie wyrzeźbionej talii nabierzecie dodatkowo pewności siebie, zgubicie zbędne centymetry w innych częściach ciała i udowodnicie sobie jaką potraficie być kuszącą, pewną siebie kobietą.

weheartit.com
weheartit.com
6. Zgięcia w bok z ciężarkami

Wolicie ćwiczenia z obciążeniem? Mam coś dla Was! Dołączcie do swoich treningów ten rodzaj ćwiczeń, a Wasza talia na pewno Wam za to podziękuje. Jak je wykonać? Stańcie prosto, w lekkim rozkroku, kolana lekko zgięte. W prawą bądź lewą ręka chwyćcie ciężarek, a drugą rękę załóżcie za głowę. Wykonujcie skłon w stronę w której trzymacie ciężarek. Kiedy poczujecie napięcie, pozostańcie 3 sekundy w tej pozycji i wróćcie do pozycji wyjściowej. Po wykonaniu ustalonej liczy powtórzeń zmieńcie rękę i powtórzcie wszystko jeszcze raz.

Poznałyście 6 moich ulubionych ćwiczeń na talię. Pamiętajcie, ze ćwiczenia to tylko 30% efektów, reszta zależy od tego jak się odżywiacie. Nie można katować się treningami i odżywiać się niezdrowo i odwrotnie. Trzeba połączyć ćwiczenia + zdrową dietę (zdrowe odżywianie). Jestem ciekawa jakie są Wasze ulubione ćwiczenia na smukłą talię? Z chęcią się z nimi zapoznam. A może któraś z Was wypracowała już idealną talię i podzieli się z nami swoimi cennymi wskazówkami? 🙂

Pozdrawiam,

Dominka