„Boczki” zmora wielu Kobiet. Niestety pozbycie się ich i uzyskanie wymarzonej talii osy nie należy do prostych zadań. Na efekty będziemy musiały troszkę poczekać. Jednak wszystko jest możliwe. Dieta odpowiednie ćwiczenia przybliżą Nas do wymarzonej sylwetki.

Przygotowałam dla Was kilka wskazówek oraz ćwiczeń, które pomogą  Wam uzyskać talię osy.

Zdrowa Dieta– z Naszego jadłospisu eliminujemy biały chleb, makaron, słodycze ( unikamy węglowodanów prostych ). Do diety wprowadzamy węglowodany złożone.

Te wszystkie produkty zastępujemy wysokobiałkowymi produktami np.: pierś z kurczaka ( bez skóry ), chuda wołowina, wszelkiego rodzaju ryby, indyk. Jajka również są odpowiednim źródłem białka ( pamiętajcie, że żółtko w jajku są bardzo tłuste i posiadają dużo cholesterolu . Jeżeli masz taką możliwość jedz więcej białek z jajka niż żółtko ). Słodycze zastąp pysznymi owocami oraz warzywami. Obie grupy produktów posiadają wiele witamin i składników mineralnych niezbędnych dla Naszego organizmu.

Trening– aby efekty były zadowalające powinnaś wykonywać ćwiczenia siłowe oraz aerobowe.

Polecam taki podział treningów np.:

Trening aerobowy -angażuje większe partie mięśni do pracy, najczęściej jest to bieganie, jazda na rowerze. Sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Aby trening był w 100 % udany powinien powodować podniesienie tętna do najefektywniejsze tętna dla ćwiczeń aerobowych ( od 55% do 85% maksymalnego tętna ).

Dzień 1- Bieganie powyżej 40  minut

Dzień 2– ćwiczenia polegające na budowaniu mięśni brzucha ( dzięki treningowi siłowemu Nasze mięśnie doznają stymulacji dlatego podczas spalania tłuszczu nie będą narażone na całkowite wyniszczenie. Trening siłowy zwiększa Nasz metabolizm co powoduje szybsze spalanie tłuszczu. )

Bardzo dobrze jest wykonywać ćwiczenia od razu po przebudzeniu się. Dlatego, że  Nasz organizm nie ma wtedy zapasu glikogenu i od razu dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia, które pomogą Nam pozbyć się boczków:

– nożyce pionowe, poziome,

– unoszenie nóg do góry podczas leżenia na plecach,

– skośne brzuszki,

– kręcenie hula- hop

– lista ćwiczeń na boczki —> Muffin top workout/

Przed rozpoczęciem walki z” boczkami pobierz wymiary z talii, bioder. Zanotuj wszystko w notesie i po 2 tygodniach ćwiczeń i diety ponownie zmierz się.

Życzę Wam powodzenia! 🙂

Każda z Was może osiągnąć wymarzony cel! Pamiętajcie o tym!