Chyba każda kobieta uważa, że naszym największym wrogiem jest cellulit zwany ” pomarańczową skórką”. Każda z nas zastanawia się również jak się pozbyć cellulitu ? 

Powstaje on poprzez nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Najczęściej pojawia się u kobiet, więc jak się pozbyć cellulitu ?

 Cellulit możemy podzielić na:

–  cellulit łuszczowy ( inaczej lipidowy ) – powstaje w skutek gromadzenia się kwasów tłuszczowych w tkankach i w skórze. Narażone są na niego przede wszystkim kobiety, które posiadają zbędne kilogramy i nie są w stanie zapanować nad przyrostem wagi.
Wpływ na niego mają również zaburzenia hormonalne, które zachodzą w organizmie i są przekazywane genetycznie.  Walka z nim jest dość trudna (ale do wygrania).

–  cellulit wodny– ” atakuje ” najczęściej kobiety szczupłe, uprawiające sport . Powstaje na skutek zaburzenia procesu krążenia krwi i limfy w tkankach. Wpływ na niego ma również zła dieta i wystąpienia nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej.  Co prowadzi co zatrzymania wody w organizmie. Nie jest tak widoczny jak lipidowy a ” walka ” z nim jest zdecydowanie łatwiejsza.

Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym dowiesz się jak się pozbyć cellulitu:

1) Naprzemienne prysznice, czyli polewanie ciała na zmianę strumieniami ciepłej i zimnej wody. Ten zabieg doskonale usprawnia krążenie, wzmacnia tkanki, poprawia metabolizm, ułatwia usuwanie z organizmu toksyn.

2) Dieta antycellulitowa powinna być bogata w produkty przyspieszające przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu, mieć działanie lekko oczyszczające i małą zawartość tłuszczu.

3) Domowy peeling kawowy około 2-3 razy w tygodniu —> Przepis na peeling kawowy

4) Bieganie, jazda na rolkach, jazda na rowerze około 2-3 razy w tygodniu.

5) Woda niegazowana około 1.5 – 2 litrów (wypłukuje z organizmu toksyny).

6) Balsamy antycellulitowe nie dadzą Nam efektów bez masażu ( po nasmarowaniu się balsamem powinniśmy masować skórę pokrytą cellulitem). Możecie używać do tego np: specjalnych rolek do masażu, rękawic, gąbek.

7) Masaże polegające na rozbiciu cellulitu np. ugniatanie. Wystarczy ująć skórę pomiędzy palec wskazujący (z jednej strony) i resztę palców (z drugiej) i przesuwając się ruchami prostymi lub zygzakowatymi w górę uda ugniatać delikatnie trzymaną fałdę. Polecam również masaże bańkami:). Jednak nie warto jest pierwszy raz wykonywać go samemu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat masażów, zostawiam Wam link do wspaniałego artykułu, napisanego przez  ====> 

8) Body wrapping, o którym możecie przeczytać TUTAJ —>Na czym polega body wrapping ?

Myślę, że każda z Was znajdzie idealny sposób na walkę z cellulitem. 

Znacie jakieś inne sposoby? :>

Polecam również:

  1. Mel B efekty treningów
  2. Syoss Oleo Intense Thermo Care