Wszystkie osoby, które są aktywne fizycznie wiedzą, że kilogram mięśni jest mniejszy objętościowo od kilograma tłuszczu ale oczywiście waży tyle samo ( wiele osób używa stwierdzenia, że tłuszcz waży mniej niż mięśnie, co jest błędne ). Spójrzcie na ten obrazek. W dzisiejszym poście chciałam udowodnić Wam, że waga jest mnie ważna od straconych centymetrów, a Waszym największym przyjacielem podczas zdrowego tracenia na wadze, powinien być centymetr :).

Na początek odpowiedzmy sobie na takie pytanie ” Dlaczego nasza waga wzrasta a centymetry maleją ? “

Myślę, że większość z Was zna na nie odpowiedź. Najprościej mówiąc wygląda to tak, że w miejscu spalania zbędnej tkanki tłuszczowej bardzo często pojawiają się mięśnie, które są objętościowo dwa razy mniejsze od tłuszczu ( oczywiście jest to proces długotrwały i trzeba na niego ciężko zapracować ).

6725
zszywka.pl

Jak już pewnie zauważyłyście liczby z wagi w 100% nie wpływają na wygląd Waszego ciała, co możemy zaobserwować na zdjęciu. Mimo tego, że mam wagę i jest naprawdę dobra, a jej wszystkie wymiary wychodzą identycznie jak te, które robione są u dietetyka czy w innych punktach, to najczęściej sięgam po centymetr.

Odstaw wagę, rób zdjęcia i mierz się!

Najlepszym motywatorem, który daje niezłego kopa, jest fotografowanie swojego ciała i porównywanie zdjęć po miesiącu. Jak dla mnie nie ma nic bardziej motywującego, niż samemu zobaczyć zmiany. Przygotujcie sobie również jakieś ulubione ubranie, w które się nie mieścicie i co jakiś czas próbujcie je założyć. Jestem pewna, że z każdym tygodniem będziecie zauważały postęp, aż pewnego dnia będziesz mogła zaprezentować się w ulubionych spodniach, które były za ciasne lub koszuli, która się nie dopinała :). W takiej chwili Wasz uśmiech na twarzy i wielkie zadowolenie wynagrodzi Wam wszystko!:)

tasamawaga
fitback.pl

Pamiętaj, że każda z Nas ma ” gorsze dni “, które negatywnie wpływają na naszą samoocenę. Jeżeli w tym momencie tak się czujesz, to pamiętaj, ze nie jesteś sama!:) Nie ma co się zadręczać, trzeba pokazać całemu światu, że warto jest dążyć do spełnienia marzeń!:)

Od dzisiaj waszym największym przyjacielem staje się centymetr oraz zdjęcia!:)

Może macie jakieś swoje sposoby na kontrolowanie zmian zachodzące w waszej sylwetce?:) Jeżeli tak, to chętnie się z nimi zapoznam 🙂

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya