Zawsze marzyłam o szczęśliwej rodzinie, dwójce dzieci, pięknym domu i kochającym mężu. Kiedy zdecydowaliśmy się na dziecko, podjęliśmy świadomą, najważniejszą decyzję w naszym życiu. Bycie mamą daje mi wiele radości. Kocham tego mojego bąbelka i dla niej zrobiłabym wszystko. Nie wyobrażam sobie, żeby nigdy nie miała rodzeństwa. Jeszcze niedawno powtarzałam sobie, że nie będziemy długo czekali. W końcu mała różnica wieku jest dla dzieci bardzo łączą. Teraz wszystko się zmieniło …

Moja pierwsza ciąża miała mnóstwo komplikacji. Każdego dnia bałam się! Zastanawiałam się czy wspólnie wygramy walkę i czy wszystko będzie ok. Przeszłam przez badania prenatalne. Nieraz rozmyślała o tym co by było, gdyby …

Wiecie co?

Chciałabym zostać drugi raz mamą ale NASZ kraj robi wszystko, żeby tak nie było! Mam Lenę, którą kocham nad życie! Nie wyobrażam sobie nie móc zrobić w drugiej ciąży badań prenatalnych! Nie wyobrażam sobie, żeby w razie niebezpieczeństw związanych z moim życiem w trakcie ciąży, ktoś decydował za mnie co chcę zrobić! Nie, nie jestem egoistką!

Nie wyrażam zgody, żeby banda deb*li decydowała o tym czy kobieta w razie niebezpieczeństwa związanego ze swoim życiem, nie mogła świadomie podjąć sama decyzji czy chce urodzić dziecko. Nie wyobraża sobie, żeby ta bzdurna ustawa sprawiła, że lekarze nie będą wykonywali badań prenatalnych, które nawet na tę chwilę nie są refundowane każdej kobiecie w naszym kraju, a moim zdaniem powinny! Nie oszukujmy się, żaden lekarz nie będzie chciała się ich podjąć legalnie. Nie wyobrażam sobie, żeby na świecie cierpiały ciężko chore dzieci, które będą niezdolne do życia. Nie wyobrażam sobie, żeby zgwałcone dziewczyny były zmuszone do urodzenia dziecka z gwałtu!

Jestem świadomą kobietą i boję się ze moja córka mogłaby straci mamę, Rafał kobietę swojego życia tylko dlatego, że jakaś banda oszołomów chce decydować za mnie, o moim ciele, moim życiu, życiu mojej rodziny. Bo to od lekarza będzie zależało jak zinterpretuje zagrożenie życia kobiety.

Gdzie w tej chorej ustawie jest wolny wybór, równe uprawnienie! Dlaczego o życiu kobiet decydują faceci, którzy nawet nie mogą sobie pewnych rzeczy wyobrazić, a co dopiero przeżyć je na własnej skórze!

Jestem za pozostawieniem teraźniejszej ustawy i WOLNYM wyborem kobiet. Po co zmieniać coś, co działa tak naprawdę dobrze Są trzy sytuacje w których kobieta może dokonać aborcji i tak powinno zostać. 

Nie pozwólmy na to, żeby nasz kraj zrobił z nas niewolnice! Jeżeli Wasze zdanie jest również negatywne w stosunku do tej ustawy, pokażcie, ze w kobietach jest siła! Nie pozwólmy na to, żeby nasz wybór, nasza własna wola nie miała nic do powiedzenia!

Boję się tej ustawy i wiem, że jeżeli wejdzie ona w życie codzienne Polaków, przekreśli szansę na zostanie mamą wielu kobiet.

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Juliya