Zastanawiasz się jak sprawnie pozbyć się nadmiaru tkani tłuszczowej ze swojego organizmu? Koniecznie zapoznaj się z dzisiejszym wpisem i wprowadź jak najszybciej do swoich treningów, wszystkie wymienione w nim ćwiczenia. Nie ma na co czekać! Zacznij od dziś, a gwarantuję Ci, że za kilka tygodni zobaczysz pierwsze efekty.

1.Skakanka

Nie wiem czy wiesz, ale podczas skakania na skakance przez około 30 minut możesz spalić nawet 400 kcal. Wszystko zależy od tempa oraz dokładności wykonywanych powtórzeń. Taki trening angażuje do pracy praktycznie całe ciało. Podczas skakania na skakance spalamy zbędny tłuszczyk i wzmacniamy swoje mięśnie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany trening z wykorzystaniem skakanki, odsyłam Cię do starszego wpisu ===> Trening z wykorzystaniem skakanki – KLIK

2, Połączenie ćwiczeń cardio z ciężarami

Kiedy trenujemy siłowo również dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej. Podczas takiego treningu z naszego ciała pozbywamy się praktycznie tylko zbędnej tkanki tłuszczowej ( nie narusza mięśni ). Robiąc trening aerobowy ( cardio ) pozbywamy się około 75 % tłuszczu, a reszta to mięśnie. Jeżeli zależy Ci na poprawieniu swojej sylwetki nie eliminujcie ćwiczeń z obciążeniem. Nie bój się, że zrobią z Ciebie mięśniaków. Ona również muszą znaleźć się w Twoim planie treningowy.

3. Burpees

Jedno z najbardziej znienawidzonych ćwiczeń na świecie. Ale za to jakie skuteczne. Są to ćwiczenia całego ciała, które łączą trening siłowy i aerobowy w jednej sekwencji ruchów. Angażuje do pracy całe ciało. Dzięki temu, ze wykonuje się je w szybki tempie jest jednym z najlepszych treningów, które pomagają spalić tkankę tłuszczową. Jeżeli jesteś ciekawa jak wygląda poprawna technika wykonywania tych ćwiczeń, zapraszam tutaj ===> Burpees ćwiczenia – KLIK

4. Mountain Climbers
Jedno z najbardziej popularnych ćwiczeń cardio. Zaliczane jest do grupy zaawansowanych ćwiczeń o wysokiej intensywności. Nie nadaje się dla osób początkujących. Podczas wykonywania mountain climbers przyśpieszamy bicie serca, metabolizm, poprawiamy kondycję, spalamy tłuszcz, wzmacniamy nogi. Zobaczcie jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia:

5. Bieganie

Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo poprawia naszą kondycję oraz buduje mięśnie. Zostało udowodnione, że osoba, która biega 30 km tygodniowo czyli 5 km dziennie przez 6 dni, to jest w stanie znacząco poprawić swoją sylwetkę bez większych zmian w dotychczasowym jadłospisie ( tzn. zdrowe odżywianie bez ucinania kcal. ). Nie wiesz jak zmotywować się do biegania? Koniecznie przeczytaj ten wpis ===> Jak zacząć biegać? – KLIK

6. Rower

Podczas jazdy na rowerze najbardziej pracują łydki. W ruchu są również mięśnie pośladków oraz ud. Podczas wjeżdżania pod górkę, kiedy podnosisz kierownicę, pracują również ręce i mięśnie klatki piersiowej. Jeżeli zdecydujesz się na taką aktywność fizyczną i w ciągu tygodnia pokonasz na rowerze ok. 90 km, uda ci się w szybki sposób wzmocnić mięśnie, pozbyć się tkanki tłuszczowej z bioder i ud.

Pamiętaj,, że 70 % Twoich sukcesów zależy od tego jak się odżywiasz. Bez zdrowych posiłków, odpowiedniej ilości kcal Twoje efekty będą zdecydowanie gorsze. Jakie są Twoim zdaniem najlepsze ćwiczenia na spalenie tkanki tłuszczowej? Może masz jakieś ulubione trening? Podziel się linkami, z chęcią je przetestuję.

Pozdrawiam,

Juliya