Na wstępie chciałam podkreślić, że nie jestem zwolenniczką jakiś restrykcyjnych diet. Uważam, że umiar i zdrowy styl życia są wystarczające  do osiągnięcia sukcesu. Mimo wszystko, chciałam Wam dzisiaj przedstawić zasady diety ABS, która na pewno nie należy do tych głodowych diet. Jest zupełnie inna, musicie ją poznać.

Na czym polega dieta ABS- Abdominal Body System?

Jej głównym celem jest równowaga bilansu energetycznego bilansu energetycznego, dostarczenie naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych minerałów, witamin i substancji odżywczych.

 Dieta ABS skupia się przede wszystkim na brzuchu. Nie znajdziecie w niej zakazów dotyczących tego, czego nie możecie jeść robić, wręcz przeciwnie! Jej propagartor – David Zinczenko, naczelny popularnego magazynu dla mężczyzn Men’s Health, podkreśla w swojej książce, że dieta opiera się na składnikach, które możemy zjadać w bardzo dużych ilościach. Brzmi wspaniale, prawda? 

Jedną z głównych zasad tej diety jest przede wszystkim REGULARNOŚĆ i 6 posiłków dziennie. Każdy posiłek musi być odpowiednio zbilansowany energetycznie. Stosuje się do tego technikę godzinowego mierzenia bilansu energetycznego. W żadnym wypadku nie można dopuścić do tego, żeby żołądek był pusty! W diecie ABS bardzo popularne są koktajle, które pełnią rolę przekąsek lub pełnych posiłków.

Mimo wszystko ta dieta moim zdaniem posiada minusu. Przede wszystkim teoria równowagi bilansu kalorycznego tej diety w ogóle mnie nie przekonuje. Tak samo przeraża mnie troszkę czasochłonność przygotowywania posiłków i regularność co do minuty. Tak naprawdę 6 posiłków dziennie, to sporo i żaden z nich nie jest szybki w przygotowaniu. Bardzo mi przypomina dietę wysokobiałkową, a niskocholesterową, Też tak uważacie?

Co sądzicie o diecie ABS? Stosowałyście ją, a może zamierzacie? Jestem ciekawa czy naprawdę przynosi takie efekty, o których się mówi. Z chęcią poznam opinie Pań, które są po 6 tygodniach i mogą już coś więcej powiedzieć na temat jej działania.

EDIT: KOLEJNY WPIS JEST JUŻ NA BLOGU —> http://goadult.info/dieta-abs-pigulce-wszystkie-wazne-informacje/

Ps: Dajcie znać czy chcecie kolejny wpis na temat tej diety z produktami i zasadami, które w trakcie jej stosowania jesteśmy zmuszeni stosować oraz wskazówkami jak obliczyć równowagę energetyczną.

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya