Chcesz zmienić swoją sylwetkę, sprawić żeby Twoja dieta była zdrowa, szybka w przygotowaniu i przynosiła prawdziwe rezultaty? Dieta z Wall Street jest własnie dla Ciebie! Koniec z wymówkami, wiecznym zganianiem wszystkiego na brak czasu. Ta dieta pomoże osiągnąć sukces nawet najbardziej zapracowanej osobie. Ale czy jest ona odpowiednia dla wszystkich? Przekonajcie się same. 

Dieta z Wall Street

Autorką diety jest amerykańska dietetyczka Heather Bauer, która wydała ksiażkę na temat swojego odkrycia  „The Wall Street Diet”. Bardzo długo była ona bestsellerem w USA.

Na czym polega prostota tej diety?

Przede wszystkim nie trzeba liczyć żadnych kalorii. Przygotowywanie posiłków jest bardzo łatwe i zajmuje niewiele czasu. Dzięki tej diecie nie musimy rezygnować z biznesowych kolacji. Jedyną rzeczą jaką trzeba, to zastosować się do jej zasad, których stosowanie przyniesie zadowalające rezultaty nawet u najbardziej zapracowanych osób.

Dieta z Wall Street
Dieta z Wall Street

Założenia diety z Wall Street

  • ŚNIADANIE jest obowiązkowe! Należy je po prostu zjeść – nieważne jest to gdzie! Idealnym wyborem będą jajka ugotowane na twardo z sałatką z zielonych warzyw lub sałatka owocowa. Może to być również musli z jogurtem o niskiej zawartości tłuszczu.
  • Przekąska ma być szybka w przygotowaniu i zdrowa! Wystarczy, że kupisz w sklepie jogurt o niskiej zawartości tłuszczu lub wybierzesz jakiś owoc.
  • Pracujesz w biurze i nie lunch jest dla Ciebie jednym z Twoich biznesowych obowiązków? Nie martw się! Nie musisz zabierać swojego pojemniczka do restauracji. Wystarczy, że w trakcie wybierania dania będziesz kierowała się rozsądkiem. Zamiast słodkiego ciasta wybierz sałatkę z tuńczykiem i zielonymi warzywami, bez majonezu i różnych innych, niezdrowych sosów. Wybierając zupę pamięta o tym, żeby nie zawierała ona w sobie mąki i śmietany.
  • Kolacja – ostatni posiłek w ciągu dnia. Nie chce nam się już gotować, jedyne o czym marzymy, to po prostu położyć się i odpocząć. Autorka diety zaleca przygotować sobie wcześniej zdrowe dania i zamrozić je lub skorzystać po prostu ze zdrowych, mrożonych mieszanek warzyw, dodać do nich kurczaka i gotowe! Ciepła, zdrowa kolacja w około 10 minut.

No dobra ale co mamy zrobić, jeżeli czeka nas biznesowa kolacja, koktajl party czy długi lot samolotem, gdzie inni nie dostosowują się tak naprawdę do naszej diety?

UWAGA! Alkohol nie jest zalecany na tej diecie!

  • Kolacja biznesowa to żaden problem! Autorka diety uważa, że wcześniejsze poznanie menu pozwoli nam wybrać te danie, które będzie zdrowe. Oczywiście danie powinno być bez sposób, mąki, z dużą porcją warzy! Może to być np. pieczona ryba z warzywami, kurczak grillowany podawany z warzywami. Absolutnie nie powinniśmy wybierać dań, które składają się z dziesiątek składników.
  • Koktajl party – Zasada jest prosta – zjedz coś przed wyjściem. Nie wychodź z pustym żołądkiem. Możesz spróbować dań ale na pewno dzięki temu, że wcześniej zjadłaś posiłek będą to porcje degustacyjne.
  • Jedzenie w samolocie – jeżeli to jest krótki lot wystarczy zaopatrzyć się w jakiś proteinowy batonik. W przypadku długiego lotu powinniśmy wybierać owoce, warzywa, sałatki i proteiny. Zakazane są słodkości i proste węglowodany.

Jak same już na pewno zauważyłyście ta dieta nie jest stworzona dla nas wszystkich! Jeżeli nasz tryb życia nie opiera się na podróżach, codziennych spotkaniach z klientami, nie ma sensu z niej korzystać. Chyba, że naprawdę macie problem z gotowaniem w domu i zorganizowaniem sobie własnych plastikowych pojemniczków z posiłkami do pracy. Moim zdaniem taka dieta to po prostu mniejsze zło, które przy niezbyt dobrym trybie życia naprawdę może przynieść efekty.

Poznaj również inne diety, które znajdziesz na moim blogu:

Dołącz do mnie na ie: 

*** UWAGA! Przed zastosowaniem diet suj się ze swoim lekarzem, który określi Twój stan zdrowia i potwierdzi czy na pewno jest ona dla Ciebie odpowiednia. Nie ponosimy odpowiedzialności za stosowanie tej diety.***