Na pewno każda z Was spotkała lub ma w swoim gronie znajomych osobę (może sami jesteście taką osobą), która jest wielką fanką głodówek i uważa, ze to najlepszy sposób na szczupłą sylwetkę.Wydaje mi się że, w naszym gronie znajdują się również kobiety, które też kiedyś tak myślały i w pewnym momencie zdały sobie sprawę z tego, że są naprawdę lepsze wyjście na wypracowanie szczupłej sylwetki. Chciałabym, żeby dzisiejszy post udowodnił Wam dlaczego głodówce mówimy stanowcze NIE.Osoby, które decydują się na głodówkę w początkowym stadium jej stosowania czują się wspaniale. Z biegiem czasu cała energia mija. Organizm zaczyna niszczyć sam siebie, żeby zdobyć energię na podstawowe czynności życiowe. Na pewno zauważyłyście, że osoby uwielbiające głodówki mają problemy z wypadnie włosów, łamaniem paznokci. To wszystko jest skutkiem ubocznym ubogiej diety.

Dostarczając przez dłuższy czas organizmowi zbyt małej dawki pożywienia, doprowadzamy do tego, że nasz metabolizm znacznie spowalnia , a nasza sylwetka nabiera kształtów do których na pewno większość z nas nie chce dążyć.

Stosując głodówki bardzo łatwo jest doprowadzić do efektu jojo oraz zatrzymania wody w organizmie. Z jednym i drugim naprawdę ciężko się walczy. Jeżeli chcecie sobie przypomnieć co powinniśmy zrobić w momencie, kiedy nasz organizm zatrzyma wode, zapraszam Was tutaj ===>klik.

Oprócz tych wszystkich, życiowych argumentów, mam dla Was również kilka skutków zdrowotnych. Może one bardziej do Was przemówią i zniechęcą Was do jej stosowania.

Negatywne skutki stosowania głodówek:

  • choroby układu krążenia,
  • kamienica nerkowa,
  • nadciśnienie,
  • niedobór białka, tłuszczu, węglowodanów – niedożywienie,
  • prowadzi do migreny,
  • wyniszcza masę mięśniową,
  • zaburza rozwój,
  • prowadzi do zmęczenia,
  • rozwija zaburzenia odżywiania,

Jeżeli liczycie na to, że wymienię chociaż jedne pozytywny wpływ głodówek, mylicie się. W tym poście znajdziecie wyłącznie negatywne skutki takiego postępowania (ja innych naprawdę nie widzę). Oczywiście czasami jednodniowa głodówka jest zalecana przez lekarzy w celach zdrowotnych np. po operacjach, przed operacjami itp. Pamiętajcie, że NIGDY nie powinniście stosować jej na własną rękę. Są inne sposoby oczyszczające organizm np. koktajle, soki itp.

Kochane pamiętajcie, że głodzenie się NIE JEST żadnym wyjściem i naprawdę NIE MA w nim ŻADNYCH pozytywnych skutków. Kluczem do sukcesu jest zdrowa, zbilansowana dieta i aktywność treningowa, a nie głodzenie się i odmawianie sobie jedzenia. Absolutnie tego nie róbcie! Jeżeli w Waszym gronie znajdują się takie osoby, które ją stosują, postarajcie się udowodnić im, że naprawdę są inne rozwiązania. Każdy z nas ma tylko jedno życie i to jak ono będzie wyglądało zależy tylko od nas. Nie marnujcie go na głodówki i drastyczne diety! Nie wyjdzie Wam to na dobre.

Jeżeli któraś z Was popełniła w swoim życiu taki błąd i stosowała głodówki, koniecznie napiszcie o tym. Może uda się ostrzec inne osoby 🙂

Pozdrawiam,

Juliya