W dzisiejszym poście chciałbym przedstawić Wam zalety gry w tenisa. Ze swojego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że po 60 minutowym treningu człowiek nie ma siły dosłownie na nic, a koszulkę można wykręcać. Tenis jest naprawdę świetną grą towarzyską. Jeżeli nigdy nie próbowałyście, pora zarezerwować kort, zabrać swojego partnera/przyjaciółkę/mamę i absolutnie nie dać wygrać przeciwnikowi ;).

1. Tenis i dzieci

Gra w tenisa ziemnego w wieku 4-5 lat bardzo pozytywnie wpływa na zdrowy rozwój  każdego dziecka. Rozwija koordynację ruchową, wpływa na rozwój intelektualny, usamodzielnia, kształtuje charakter, uczy zdrowej rywalizacji. Pomaga również najmłodszym nawiązać ze swoimi rówieśnikami, których łączy to samo hobby. Podczas takiego treningu nasze dziecko rozładowuje złą energię. 

2. Tenis kontra wiek

Wielką zaletą gry w tenisa ziemnego jest to, że nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy może zacząć w niego grać, pod warunkiem, że lekarz lub fizjoterapeuta nie podejmie innej decyzji. W amatorskich zawodach w tenisa ziemnego biorą udział nawet 70 letni gracze.

3. Miłe z pożytecznym

Grając w tenisa spędzamy czas w gronie wspaniałych osób. Wyładujemy stres, a przy okazji spalamy podczas 60 minut od 400 do 600 kalorii!!! Podczas gry w tenisa ziemnego wydzielany jest hormon szczęścia ( endorfina ).

4. Mięśnie pracują! 

Podczas gry w tenisa pracują każde partie mięśni: ud, ramion, klatki piersiowej, brzucha.

Koniecznie obejrzyjcie ten filmik i zobaczcie jak to wygląda:

5. Pozytywny wpływ na zdrowie człowieka

Według naukowców regularna gra w tenisa (2 razy w tygodniu) powoduje:

  • zmniejszenie ryzyka zachorowań na serce
  • zwiększenie wydolności płuc
  • zmniejszenie poziomu cukru w organizmie – dla cukrzyków
  • opóźnienie efektów starzenia się
  • utrzymanie świetnej kondycji
  • zwiększa odporność na infekcje,
  • zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia oraz cukrzycę,

6. Tenis nie jest drogim sportem!

Nie wiem dlaczego w naszym kraju wiele osób uważa, że tenis jest sportem przeznaczonym dla osób zamożnych. To jest tylko stereotyp. Wynajęcie kortu na godzinę, to koszt od 20 -60 zł + koszt wynajęcia rakietki i piłeczek 5 zł. Zakup własnej rakiety, która posłuży Wam przez długi czas, to koszt od 200 zł. Uważam, że na początek nie ma sensu kupować własnego sprzętu. Najpierw musice pokochać ten sport ;).

Podsumowując …

Tenis ziemny jest wspaniałą grą zespołową, która łączy miłe z pożytecznym. Podczas 60 minut treningu możecie spalić około 500 kcal. Regularna gra w tenisa dwa razy w tygodniu pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jeżeli chodzi o koszt, to jest on porównywalny do biletu na seans filmowy. Wczoraj razem ze swoim partnerem zapłaciliśmy 30 zł za kort + jedną rakietkę ( bo drugą mamy ) i spędziliśmy aktywnie 60 minut. Polecam Wam z całego serca tę grę zespołową.

Czy ktoś z Was gra w tenisa ziemnego? Jak często udaje Wam się wybrać na kort tenisowy? A może po przeczytaniu tego postu zamierzacie zaprosić bliską osobę i zafundować jej mega wcisk na korcie?

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya

Podobne posty:

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

6 powodów dla których warto jeździć na rolkach

5 powodów dla których warto biegać