W każdej drogerii możemy dostać naprawdę sporo peelingów do twarzy. Jednak ich skład nie zawsze jest odpowiedni. Często znajdziemy w nich substancje, które wysuszają skórę lub prowadza do jej podrażnienia. Jak już wiecie jestem osobą, która uwielbia wiedzieć czym pielęgnuje swoje ciało a moje kosmetyki muszą być jak najbardziej naturalne. Jeżeli mam tylko chwilę czasu, to staram się przygotować coś sama z produktów, których skład jest mi bardzo dobrze znany. Dzisiaj przygotowałam dla Was listę domowych peelingów do twarzy.

1) Peeling z płatków owsianych:

Składniki:

3 łyżki rozdrobnionych płatków owsianych, łyżka miodu, sok z połówki cytryny, łyżka mleka

Sposób przygotowania:

Wyżej wymienione składniki połącz ze sobą ( oprócz łyżki mleka ) w miseczce i dokładnie wymieszaj, Schowaj na pół godziny do lodówki. Do powstałej papki wlej łyżkę mleka. Nałóż na oczyszczoną twarz i masuj okrężnymi ruchami przez około 5 minut. Resztę papki, która zostanie na twarzy możesz zostawić na 15 minut na twarzy ( jako maseczkę ) i zmyj letnią wodą.

2) Peeling pomarańczowy:

Składniki:

pomarańcza,

Sposób przygotowania:

Obierz ze skórki owoc i wydrążonym miąższem nacieraj oczyszczoną skórę twarzy przez 5 minut. Pozostaw na 15 minut ( jako maseczkę ) Po tym czasie zmyj letnią wodą.

3) Peeling z kiwi

Składniki:

dojrzałe kiwi

Sposób przygotowania:

Obierz kiwi i rozgnieć je widelcem w miseczce. Papkę, która powstała nałóż na oczyszczoną twarz, masują okrężnymi ruchami przez 5 minut a później zostaw na twarzy ( jako maseczkę ) na około 15 minut. Zmyj letnią wodą.

4) Brzoskwiniowy peeling do twarzy:

Składniki:

dojrzała brzoskwinia

Sposób przygotowania:

Brzoskwinię umyj i przekrój na pół. Wcieraj miąższ w skórę twarzy okrężnymi ruchami  przez ok 10 minut. Po tym czasie spłucz twarz letnią wodą.

5) Cukrowo-cytrynowy peeling do twarzy:

Składniki:

plasterek cytryny, łyżeczka cukru ( najlepiej brązowego bo jest delikatniejszy), wacik

Sposób przygotowania:

Wyciśnij sok z plasterka cytryny na wacik, posyp go cukrem a następnie okrężnymi ruchami masują nim skórę twarzy przez około 5 minut.

Naturalnych peelingów jest naprawdę dużo. To jest tylko mała część tego, co możemy same przygotować w domu. Jeżeli interesują Was takie posty, to z pewnością pojawi się ich więcej na moim blogu.

A Wy jakie peelingi do twarzy same przygotowujecie? 😉

Pozdrawiam,

Juliya

źródło zdjęcia: www.google.pl