Przybieranie na wadze podczas ciąży to zmora wielu kobiet. Takie niestety są minusy chęci posiadania potomstwa. Dla dziewczyn, które są aktywnie fizycznie i mają wysportowane ciało to prawdziwa katastrofa. Znana trenerka Emily Skye, o której niedawno Wam pisałam, postanowiła podzielić się z przyszłymi mamami swoją wiedzą na powyższy temat. Dziewczyna bardzo przeżywała swoją pierwszą ciążę, obawiała się utraty formy. Stwierdziła nawet, że nienawidzi swojego ciała. W ciąży przytyła aż 21 kg.
W grudniu urodziła zdrową córeczkę. Gdy miała ją jeszcze pod sercem była bardzo aktywna i tak spędzała każdą wolną chwilę. W ciąży jednak nie trenowała zbyt intensywnie, straciła aż 5 kg masy mięśniowej. Jak mówi nasza bohaterka, podczas ciąży, nabrała tkanki tłuszczowej i pojawił się cellulit. Czuła się zmęczona, gdy wchodziła po schodach. Trudność sprawiało jej wiele codziennych czynności. Początkowo czuła mdłości, bolała ją głowa i czuła się cały czas zmęczona. Pragnęła jeść zdrowo, jednak nie sprawiało jej to przyjemności. Ćwiczyć nie mogła i bardzo za tym tęskniła. Miała nadzieję, że będzie mogła robić to do końca, ale tak się jednak nie stało.

https://www..com/pg/emilyskyemodel/photos/?ref=page_internal

Trenerka twierdzi, że najważniejsze jest jednak to, że zarówno ona jak i jej pociecha są zdrowe. Przybieranie na wadze, rozstępy i cellulit są normalne podczas ciąży. Jedne dziewczyny nie tyją w ciąży, inne wręcz przeciwnie. Nie powinnyśmy się o to martwić. Najważniejsza jest opinia na temat zdrowia Twojego lekarza. Dziewczyna zmotywowała się jednak do aktywności fizycznej i często chwaliła się tym w social mediach.

Czułam się fantastycznie! Po wczorajszym treningu doczekałam się wielu negatywnych komentarzy na Instagramie (czego oczywiście się spodziewałam). Niektórzy mówili, że “ćwiczenia podczas ciąży są niebezpieczne”, “nie powinnaś podnosić ciężarów”, “narażasz dziecko na ryzyko” itd. Od 14 lat mam doświadczenie w fitnessie i od 8 lat ciężko trenuję ciężary. Zmieniłam swoje treningi i zmniejszyłam intensywność ćwiczeń, a także zmniejszyłam wagę o prawie połowę tego, co zwykle podnoszę – mówi nasza bohaterka.
Emily Skye twierdzi, że wiele kobiet martwi się tym czy przytyją w czasie ciąży. Psuje to cały klimat tych pięknych 9 miesięcy. Kobiety powinny się cieszyć, że ich ciała są tak niesamowite, że są w stanie dać nowe życie.

Jak widzicie, rzadko kiedy udaje się przejść przez okres ciąży bez zyskania nadprogramowych kilogramów. Najważniejsze jest jednak zdrowie, zarówno nasze jak i dziecka. Jeżeli czujemy się na siłach i chcemy szybciej dojść do dawnej formy po urodzeniu, to możemy pozwolić sobie na delikatny trening podczas ciąży (oczywiście po konsultacji z lekarzem i trenerem). A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam,
Roksana