Grejpfrut- Owoc, który nie każdemu smakuje, ponieważ posiada gorzki smak. Występuje w 3 kolorach: żółty, czerwony, różowy .

Jest niskokaloryczny ( 100g tego owoc ma 30 kcal ). Posiada wiele właściwości.

Często stosowany jako środek odchudzający dzięki zawartości witaminy C i błonnika przyśpiesza spalanie tłuszczy. Zawarte w grejpfrucie substancje stymulują produkcję insuliny, jednocześnie zmniejszając poziom glukozy we krwi.

Jest sycący dzięki czemu uczucie głodu znika. Bardzo popularna staje się dieta grejpfrutowa. Okłady z soku i miąższu grejpfruta ujędrniają skórę, a płukanki wzmacniają włosy. Ma on korzystne działanie na serce i obniżenie cholesterolu. Na pierwszy „rzut oka” możemy stwierdzić, że nie jest szkodliwy dla Naszego organizmu.

Jednak posiada minusy…

Ten owoc potrafi podnieść stężenie leków we krwi ( nawet do 15 %) . Jeżeli czytacie dokładnie ulotki z lekarstw najczęściej jest tam ostrzeżenie, że nie można popijać leku sokiem grejpfrutowy. Istnieją również opinie, że sok z grejpfruta zwiększa działanie alkoholu czterokrotnie. Za reakcje przemiany alkoholu jest odpowiedzialny enzym: CYP P450, którego ilość spada, kiedy wypije się sok grejpfrutowy. Jeżeli jego ilość spada to wolniej będzie przebiegała reakcja metabolizmu.

Podsumowując:

NIE POPIJAMY LEKÓW SOKIEM Z GREJPFRUTA! 

CO DO ALKOHOLU MYŚLĘ, ŻE KAŻDA Z WAS SAMA ZNA SWÓJ ORGANIZM NAJLEPIEJ I WIE JAK REAGUJE NA POŁĄCZENIE WÓDKI I SOKU Z GREJPFRUTA:)