O Kayli Itsines chyba nie muszę Wam wspominać. Myślę, że wszyscy znają tą wspaniałaą trenerkę i jej 12 tygodniowy BBG plan treningowy, który potrafi zdziałać cuda z sylwetką. Chciałabym dzisiaj zapoznać Was z książką Kayli, w której przedstawia swój pomysł na zdrowe odzywianie- H.E.L.P (Helathy Gastronomia Lifestyle Plan).

Książkę H.E.L.P mam już od dawna. Niestety dopiero niedawno zainteresowałam się jej zawartością i muszę Wam powiedzieć, że to jest to bardzo interesująca pozycja i moim zdaniem, każda zdrowo odżywiająca się kobieta powinna zapoznać się z jej zawartością.

photo-21

Kayla stworzyła obszerny przewodnik po zdrowego odżywiania, który zawiera 14 dniowy jadłospis. Książka promuje zrównoważony, zdrowy styl odżywiania oparty na australijskich wytycznych, które bez problemu znajdziecie w internecie (tak, wytyczne są zdrowe i jak najbardziej prawidłowe).

Jak już Wam wspomniałam, w książce znajdują się przykładowe jadłospisy, rozdział dotyczący grupowania żywności, makro i mikroelementy. Jest to wielka kopalnia wiedzy, niestety nie w języku polskim, co dla niektórych osób może być niewielkim utrudnieniem. Mimo wszystko, warto jest spróbować zapoznać się z tą lekturą. Kayla dostarcza nam również informacji na temat alergii pokarmowych, odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez kobiety, które nie wiedza jak zdrowo zacząć się odżywiać.

W trakcie stosowania “diety” H.E.L.P absolutnie nie liczymy kalorii! Posiłki proponowane w książce zawierają zdrowe ilości tłuszczy, węglowodany i wszystko to, co powinno odpowiada za rozsądnym odżywianiem. W przepisach znajdziemy np. takie produkty: ziarna zbożowe, płatki owsiane i musli, ryż, warzywa i rośliny strączkowe – brokuły, szpinak, słodkie ziemniaki, sałata owoce – banany, jabłka i jagody, mleczne – mleko, jogurt i ser chude mięso, drób, ryby, jaja i alternatywy – takie jak pierś kurczaka, chudej wołowiny i jagnięciny, ryb, jajek itp. Brzmi dobrze, prawda?

Jak wgląda przykładowy jadłospis na jeden dzień?

Dla zainteresowanych, przygotowałam screen z przykładowym takim jadłospisem. Same sprawdźcie i oceńcie, czy Waszym zdaniem jest zdrowy, pyszny i pożywny?

large

Autorka poradnika podkreśla, ze każdy organizm jest inny. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie, a ten poradnik ma nakreślić nam odpowiednia drogę dążenia po zdrową sylwetkę bez głodówek i różnych innych, niezdrowych diet. Jest on wielką kopalnią wiedzy. Biorę się za drukowanie swojej książki z PDF i zaczynam przygodę z posiłkami Kayli. Może któraś z Was dołączyłaby do mnie i razem ze mną przetestowała każdy jadłospis przygotowany przez trenerkę (jest ich 12)?

UWAGA! W końcu mamy dostępną polską wersję!

28 dni do Bikini Body. Żyj aktywnie. Jedz zdrowo. Kochaj siebie – Znajdziesz tu:
• oparte na grupach pokarmowych zindywidualizowane plany odżywania
• przepisy, dzięki którym zaczniesz kontrolować wielkość porcji i przestaniesz wreszcie liczyć kalorie
• 28-dniowy elastyczny plan treningowy
• ogromną dawkę inspiracji, motywacji i… uśmiechu!

Książka dostępna jest TUTAJ ===> 

PROGRAM TRENINGOWYM BBG ZNAJDZIECIE TUTAJ ===> KLIK

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya