Hula-Hoop każdy z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa. Mogliśmy bawić się nim godzinami. Później na wiele lat zapominaliśmy o nim.Czy warto jest zacząć kręcić Hula-Hoop? Jak powrócić do tego? Czy daje jakieś efekty? Odpowiedzi w dalszej części artykułu.

W dzisiejszych czasach występuje kilka rodzajów Hula-Hoop:

* klasyczne – z takim mieliśmy do czynienia w przedszkolu, szkole podstawowej. Cena około 5 zł. Aby utrudnić sobie kręceni nim warto wypełnić je w środku np: grochem.

big_7277_635080283399077500

 

* z plastikowymi wypustkami-  i właśnie takie Hula- Hoop

p polecam osobom, które zaczynają od nowa przygodę z kółkiem. Cena waha się od 10 zł ( Auchan ) do nawet 25 na Allegro.

hula hop tanie1
Hula Hop ćwiczenia – źródło internet

 

* z masażerem– jeżeli ktoś umie kręcić kółkiem z wypustkami plastikowymi z czasem nauczy kręcić się tym. Jednym minusem tego Hula-Hoop jest to, że nabija siniaki, które są BARDZO bolesne. Cena około 40-60 zł.

ceneo
Hula Hop ćwiczenia – źródło internet

 

Jak zacząć kręcić Hula-Hoop?

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy umie kręcić tym kółkiem. Dla osób, które chciałyby się nauczyć znalazłam ciekawy filmik: 

Kiedy zaczynałam zabawę z tym sprzętem pierwszego dnia kręciłam około 5 minut, a później wydłużałam sobie czas. Starałam się ćwiczyć na początku co drugi dzień. Później od poniedziałku do piątku. Zaczynałam od kółka z plastikowymi wypustkami. Nie nabawiłam się siniaków. Nic mnie nie bolało.  No może oprócz zakwasów na boczkach.

Czy kręceni Hula Hoop przynosi efekty?

OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!  Po miesiącu kręcenia kółkiem w tali miałam – 3 cm. Wcięcie zrobiło się bardziej widoczne. Uważam, że nie ma nic lepszego na pozbycie się boczków jak kręcenie Hula Hoop podczas oglądania jakiegoś filmu.

Swoją przygodę z kółkiem zaczęłam w kwietniu później przerwałam i zamieniłam je na inne ćwiczenia. Od tygodnia powróciłam do Hula Hoop i wydaje mi się, że pierwsze efekty można zobaczyć już po 1-14 dniach stosowania:)

Polecam każdemu!!!

Naprawdę warto jest zainwestować w Hula Hoop, nauczyć się nim kręcić. Godzina kręcenia kółkiem to jest około -250 kcal! Czy ktoś kręci z Was Hula Hoop?