Wszystkie kobiety marzą o jędrnym, uniesionym biuście. Niestety ciąża, karmienie piersią, odchudzanie, niewłaściwa pielęgnacja oraz przybywające nam lata nie wpływają pozytywnie na jego wygląd.  Co możemy zrobić żeby jak najdłużej nasze piersi prezentowały się w nienaganny sposób? Od razu na wstępie chciałam podkreślić, że nie powiększymy biustu ! Możemy go unieść do góry oraz ujędrnić :).

Przede wszystkim pamiętajcie, że nie możecie wstydzić się swojego biustu:). Naprawdę rozmiar nie jest ważny. Najważniejsze jest to, żebyś dbała o swoje piersi i pomogła im zachować jędrność na dłużej.

1) Dobrze dopasowany biustonosz!

Myślę, że jest to najważniejsza kwestia. Niestety w zwykłych sieciowych sklepach bardzo ciężko jest dostać biustonosz, który idealnie jest dopasowany do Twoich piersi. Warto jest zaopatrzyć się w 2-3 dobrej jakości, odpowiednio dopasowane biustonosze niż posiadać 10 ze złymi miseczkami lub za dużym obwodem. Nosząc źle dopasowaną bieliznę krzywdzimy swoje piersi.

2) Naprzemienny masaż ciepłym i zimnym strumieniem wody

Warto 2-3 razy w tygodniu podczas prysznicu wykonać taki zabieg na swoich piersiach. Wystarczy skierować strumień ciepłej ( ale nie gorącej ) wody na biust oraz dekolt i zataczać nim kółka a następnie zmienić temperaturę wody za chłodną.

UWAGA!

Nie wiem czy wiecie ale podczas zanurzania swojego ciała po szyję w trakcie kąpieli nasz biust narażony jest tylko na gorącą wodę. Przez co traci jedność. Zaleca się unikania zanurzania go w gorącej wodzie:).

3) Masaż kostkami lodu

Warto jest również co jakiś czas wykonywać masaż kostkami lodu. Wystarczy zawinąć kilka w jakiś woreczek i masować okrężnymi ruchami piersi.

4) Peeling

Złuszczanie naskórka 1-2 razy w tygodniu jest bardzo wskazane! Jednak pamiętajcie, że taki peeling musi być bardzo delikatny. Najlepiej użyć do tego bardzo drobnego , enzymatycznego lub specjalnie przeznaczonego do biustu.

5) Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz! 

Ćwiczenia,które angażują ramiona oraz klatkę piersiowa pozytywnie wpływają na Nasz biust. Bardzo popularnym ćwiczeniem na biust jest uciskanie piłki poprzez złożenie rąk przed biustem oraz pompki!  Miejcie na uwadze to, że Nasze piersi zbudowane są z tłuszczu. Jeżeli tyjemy to one rosną, jak chudniemy to niestety maleją ( jednak można temu mniejszym stopniu zapobiegać i osoby, które ćwiczą dobrze o tym wiedzą ).

UWAGA!

Jeszcze raz podkreślam, że ćwiczenia nie powiększą Twojego biustu, ujędrnią go i uniosą do góry!:) Wiele kobiet, które ćwiczą zapomina o ćwiczeniach na biust. Wy pamiętajcie o nim!

6) Biustonosz sportowy

Jeżeli prowadzisz aktywny styl życia, to naprawdę warto jest zainwestować w biustonosz sportowy. Jak go dobrać możecie przeczytać tutaj —> Jak dobrać biustonosz sportowy?

 7) Nawilżaj! 

Po wykonaniu peelingu nasza skóra bardziej wchłania kremy. Dlatego warto jest zaopatrzyć się w ujędrniający balsam do biustu. Ze swojej strony mogę polecić —> Recenzja Lirene Push Up

Polecam również smarować biust oliwją dla dzieci, olejkiem arganowym bądź jojoba.( omijajcie okolice sutków ) Następie owinąć biust folią i założyć szlafrok. Po 20 minutach wystarczy wytrzeć resztki kompresu papierowym ręcznikiem.

Pamiętajcie, że o biust trzeba dbać codziennie, a nie ” od święta “. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że przez dłuższy okres będziesz mogła cieszyć się wspaniałym, pełnym, uniesionym biustem.

A Wy jak dbacie o swój biust?:)

Pozdrawiam,

Juliya