Zdrowe, pożywne śniadanie jest problemem wielu osób. Zazwyczaj jemy je w biegu. Nie patrząc tak naprawdę co spożywamy. Najważniejsze jest to, żeby posiłek można było szybko przyrządzić i tak samo szybko go zjeść. Jest to bardzo mylne myślenie. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i wiedzą to nawet przedszkolaki. Powinno dać nam energię na cały poranek i zrobić wszystko, żeby przyśpieszyć nasz metabolizm. W dzisiejszym poście skupimy się na tym jak powinno wyglądać pożywne śniadanie. 

Śniadanie powinno składać się z około 30% naszego dziennego zapotrzebowanie. Jeżeli Wasze zapotrzebowanie energetyczne wynosi np. 2200 kcal, to właśnie 30% z tego powinniście zjadać na śniadanie.

Zbilansowane śniadanie powinno zawierać białka i tłuszcze. Nie powinno zabraknąć w nim również błonnika. Moim zdaniem podczas śniadanie jedynymi węglowodanami prostymi powinny być owoce. Wybierajcie produkty, które zawierają węglowodany złożone. Starajcie się, żeby Wasze śniadanie zawierało wszystkie potrzebne dla dobrego funkcjonowania organizmu substancje.

Co możemy zjeść na śniadanie?

Oczywiście znana przez wszystkich i uwielbiana owsianka ze świeżymi owocami i np. garścią orzechów.

Kolejnego dnia możecie przygotować grzanki z chleba razowego, do tego jajko na miękko/jajecznica czy co tam lubicie.

Wiele innych przepisów wyłącznie na zdrowe śniadania  znajdziecie w osobnej kategorii na blogu. Zajrzyjcie tam ===> klik

Mała ciekawostka:

Nie wiem czy wiece, że 8 listopada obchodziliśmy dzień zdrowego śniadania. Ja nie miałam pojęcia, ze takie święto istnieje. Dopiero dzisiaj się o nim dowiedziałam. Mam nadzieję, że Wy świętujecie je przynajmniej 330 razy w roku (resztę zostawiam Wam na grzeszki). ;).

Pamiętajcie o różnorodności. Sama jestem wielką fanką owsianki i mogłabym jeść ją codziennie. Jednak staram się urozmaicać swoje śniadania przygotowując np. zdrowe naleśniki, omlety, pyszne kanapki z chlebem razowym i warzywami.

Jak wygląda Wasze śniadanie? Zjadacie je na spokojnie czy najczęściej robicie to w biegu, w drodze do pracy. szkoły. Przyznajcie się, kto z Was zjada pierwszy posiłek w ciągu dnia do godziny po przebudzeniu się? Co najczęściej pojawia się na Waszym śniadaniowym stole? 🙂

Pozdrawiam,

Juliya