Często w wiadomościach prywatnych pytacie mnie czy w danym okresie uda Wam się schudnąć określoną liczbę kilogramów. Nie jestem w stanie Wam odpowiedzieć na takie pytanie. Każdy organizm jest inny. W dzisiejszym poście chciałabym odpowiedzieć na pytanie “ Jak zdrowo tracić na wadze? “. Mam nadzieję, że dzięki niemu, każda z Was od tej pory będzie stawiała sobie realne cele.

  1. Zacznijmy od tego, że osoby puszyste znacznie szybciej tracą na wadzę i u nich efekty są widoczne nawet już po 2 tygodniach. Czego na pewno nie mogą powiedzieć o sobie osoby, które walczą z ostatnimi 3 kilogramami.
  2. Zdrowe chudnięcie nie ma nic wspólnego z GŁODÓWKAMI oraz powracaniu do starego trybu życia po uzyskaniu wymarzonych cyferek na wadze. Takim sposobem jesteśmy w stanie doprowadzić do “pięknego” efektu jojo, osłabienia organizmu, niedoborów i problemów z jędrnością skóry.
  3. Bardzo ważną rzeczą jest również pozytywne nastawienie i wyznaczanie sobie rozsądnych i zdrowych celi. Nikt ZDROWO nie jest w stanie zrzucić 20 kilogramów w 2 miesiące. Nie oszukujmy się. Nawet jeżeli komuś się uda, na pewno nie będzie to efekt na stałe i przede wszystkim zdrowe chudnięcie.

W takim razie ile jesteśmy w stanie zdrowo schudnąć?

Przyjmuje się, że zdrowe chudnięcie polega na powolnym zrzucaniu wagi. Najlepiej jest chudnąć około 0,5-1 kg tygodniowo. Wydaje się, że to niewiele. Jednak dokładnie taka ilość jest uważana za zdrową i rozsądną. 4 kilogramy na miesiąc to naprawdę dobry wynik. Oczywiście tak jak wspomniałam wcześniej, osoby z nadwagą szybciej tracą kilogramy Tak samo sprawa wygląda w przypadku osób rozpoczynających przygodę z treningami i zdrowym odżywianiem. Na samym początku organizm pozbywa się wody, dlatego w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie zrzucić więcej.

Na koniec warto podkreślić, że WAGA nie jest wyznacznikiem pięknej sylwetki. Wręcz przeciwnie. Może namieszać w naszym życiu. Dlatego warto raz w miesiącu robić dokładne pomiary obwodów swojej sylwetki. Dzięki czemu nawet mimo stałej wagi, będziecie nadal zmotywowane do walki o lepszą sylwetkę, kiedy zobaczycie, że Wasze obwody z każdym miesiącem maleją.

Sprawdź jak dokładnie mierzyć swoje obwody:
źródło: vitalia.pl
źródło: vitalia.pl

Przyznajcie się, kto z Was miał kiedyś manię ważenia się? Niestety ja przez taką przeszłam. Mimo tego, że nigdy nie byłam osobą  puszystą, wręcz przeciwnie. Chudą i bezkształtną, kiedy zaczęłam ćwiczyć, ważyłam się codziennie. Do dzisiaj nie rozumiem tego fenomenu. Na szczęście szybko zrozumiałam, że miarka krawiecka jest moim przyjacielem i to ona mi pokaże czy moje pośladki nabierają kształtów i unoszą się do góry, a nie kilogramy.

Mam nadzieję, że dzisiejszy post pomoże Wam ustalić jak zdrowo powinniście chudnąć. Jeżeli chcecie poprawić swoją sylwetkę do sylwestra, teraz widzicie, że to naprawdę realne i w takim czasie można wypracować REWELACYJNE efekty. Jeżeli nie umiecie się do tego zmotywować, dołączcie do najnowszego wydarzenia, w którym rozgrzewamy się przed wielkimi, sylwestrowymi, treningami ===> KILK .

Pozdrawiam,

Juliya