Dużymi krokami zbliżają się wakacje. Coraz więcej Kobiet zabiera się za aktywność fizyczną. Niestety wiele z Nich rezygnuje po kilku treningach. Jest to największy błąd jaki mogą popełnić. Każda osoba, która przynajmniej raz w życiu tak zrobiła, może przyznać mi rację. Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń? Co może podnieść Waszą motywację? W dzisiejszy poście postaram się zaserwować Wam dawkę motywacji, która postawi Was na nogi!;)

1) Wysportowana sylwetka, to Wasz cel.

Pamiętajcie, że nikt za Was nie wykonana treningu. Jeżeli chcecie osiągnąć sukces i z dumą prezentować swoją sylwetkę, wzbudzając podziw setek Kobiet, to najpierw musicie się spocić. Nie ma nic za darmo. Wasz wysiłek zostanie nagrodzony pod jednym warunkiem, że przyłożycie się w 100 % do tego! Jeżeli Wam nie zależy i myślicie, że raz w tygodniu poćwiczycie pół godziny i Wasze efekty powalą innych na kolana, to się grubo mylicie. Aby osiągnąć cel musicie wspiąć się na szczyt, nawet jeżeli kilka razy
” upadniecie “, to Waszym zadaniem w takim momencie jest ” podniesienie się ” i walczenie dalej!

2) Efekty nie pojawiają się od razu.

Bardzo często oczekujecie, że Wasze ciało zmieni się w ciągu 2 tygodni nie do poznania. Później czujecie się rozczarowane, że efekt jest mniejszy niż się spodziewałyście. Nigdy nie róbcie tego! Każda minimalna zmiana Waszego ciała ” pociągnie ” za sobą większą metamorfozę, na którą Twoje ciało potrzebuje czasu. Cieszcie się z każdego straconego centymetra. Nie da się zmienić sylwetki w tydzień. Po prostu jest to nierealne, no chyba, że ktoś sobie zafunduje jakieś odsysanie czy coś w tym stylu;). Mam nadzieję, że nigdy nie wybierzecie takiej drogi na skróty.

3) Urozmaicone zestawy.

O to akurat ja dbam :).  Ale jeżeli któraś z Was chciałaby sama sobie układać treningi, to róbcie to tak, żeby nie było rutyny. To ona najczęściej doprowadza do rezygnacji. Poza tym trenowanie cały czas tych samych zestawów przyniesie zdecydowanie mniejsze efekty. Panie, które kiedyś np: robiły codziennie trening pośladków z Mel B mogą potwierdzić, że w pewnym momencie te ćwiczenia przestały działać. Nasze ciało potrzebuje czasami ” szoku “, który powoduje zmieniony zestaw :).

4) Myśl pozytywnie i wyznacz sobie cel.

To jest najważniejszy podpunkt tego artykułu. Jeżeli nie wyznaczycie sobie celu, a przede wszystkim nie będziecie nastawione pozytywnie, do tego co robicie, to gwarantuję Wam, że Wasz motywacja bardzo szybko minie. Zapiszcie sobie na kartce to,  co chcecie osiągnąć i powieście w widocznym miejscu. W każdej chwili zwątpienia przypomnijcie sobie po co to wszystko robicie :).

5) Odstaw wymówki na bok!

Wszystkie ” Nie chce mi się ” odstawiamy na bok. Każdą Waszą wymówkę mogłabym obalić. Nie masz czasu na trening?  To jakim cudem masz czas na FB? Mamy bliźniaków potrafią zorganizować sobie czas tak, żeby 50 minut poświecić na trening. Brak czasu nie jest wymówką! Wystarczy dobrze rozplanować wszystkie obowiązki. Nie masz odpowiedniego sprzętu do treningu? Wystarczą butelki napełnione wodą, kawałek dywanu i sportowe buty!:)

motywator_51f6f55ac75711.58252320
źródło: google.pl

6) Systematyczność

Jeżeli masz ustalony trening na konkretny dzień i stałą porę, to zrób wszystko, żeby go nie opuścić. Bardzo często zdarza się tak, że po takiej przerwie ciężko jest wrócić do aktywności. Nie ćwiczymy tylko w reset! I w sytuacjach awaryjnych, rozumiemy się ?

stylowi_pl_sport-i-fitness_motywacja_4066201
źródło: google.pl

8) UWIERZ W SIEBIE!

Jeżeli zaczniesz wierzyć we własną osobę i w to, że Ty też możesz osiągnąć sukces, to jestem pewna, że za jakiś czas będziesz mogła sobie powiedzieć ” Dobra robota! Mój wysiłek się opłacił. ” 🙂

Mam nadzieję, że po tym poście większość z Was ” odpali ” dzisiejszy zestaw treningowy i podczas jego wykonywania da z siebie więcej niż 100%!:) Trzymam za Was kciuki! Pamiętajcie, że każda z Nas dąży do spełnienia swojego marzenia. Wspierajmy się nawzajem, a to będzie jeszcze większą motywacją.

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya