Zdrowe, piękne, gęste włosy to marzenie każdej Kobiety. Bardzo często sięgamy po suplementy diety, które mają mieć pozytywny wpływ na strukturę Naszych włosów. Bardzo często zapominamy o tym, że witaminy i składniki mineralne w pożywieniu znacznie lepiej są wchłaniane przez Nasz organizm i nie obciążają wątroby. Co jeść aby mieć zdrowe włosy? Odpowiedź znajdziecie w poście:).

Pozytywny wpływ na wygląd oraz wzrost Naszych włosów mają witaminy takie jak:

  • witamina A (retinol),
  • witamina E (tokoferol),
  • witaminy z grupy B,
  • witamina C (kwas askorbinowy)

Gdzie powinniśmy szukać tych witamin?

Witaminę A  znajdziemy w produktach pochodzenia zwierzęcego np.: wątróbka, mleko, tran, jajka.  Występuje jeszcze takie coś jak prowitamina A czyli beta-karoten.  Znajduje się on w pokarmach roślinnych takich jak: marchew, szpinak, brokuły, brukselka, sałata, brzoskwiniach, morelach.

Witaminę E znajdziemy w olejach roślinnych, kiełkach, w sałacie, orzechach ( najlepiej wybierać orzechy laskowe, włoskie, migdały, orzechy nerkowca ).

Witaminy z grupy B znajdziemy w wątróbce i innych podrobach, rybach, drobiu, jajach, nasionach roślin strączkowych, produktach zbożowych(pełnoziarnistym pieczywie, niełuskanym ryżu, kaszach, płatkach śniadaniowych).

Witaminę C znajdziemy w różnego rodzaju owocach oraz warzywach. Jeżeli chcecie sprawdzicie w jakich produktach znajduje się jej największa wartość, to zapraszam tutaj —> Zawartość witaminy C w produktach

Inne bardzo ważne produkty:

  •  żelazo,
  • cynk,
  • miedź,
  • proteiny,

Żelazo możemy podzielić na:

  • hemowe -znajdziemy w produktach pochodzenia zwierzęcego – wątroba, mięso, mleko
  • niehemowe –  znajdziemy w warzywach zielonych, orzechach, suszonych owocach

Które jest lepsze?

Żelazo hemowe lepiej  się wchłania, zwłaszcza jeśli produkty je zawierające podawane są razem z pokarmami bogatymi w witaminę C np: mięso ze świeżą pietruszką, która zawiera witaminę C.

Cynk znajdziemy w w chudym mięsie i w rybach,ostrygach, w jajach, ziarnach soi, orzechach, pestkach dyni, roślinach strączkowych, chlebie razowy.

Miedź znajdziemy w orzechach oraz zielonych warzywach

Proteiny znajdziemy w mięsie z kurczaka, mięsie z indyka, nabiale, wołowinie, ( zaleca się spożywanie wołowiny 2 razy w tygodniu ).

W internecie znalazłam również taki obrazek, może się komuś przyda:) 

10 pokarmow ktore sa zdrowe dla wlosow

Jak widzicie wszystkie suplementy diety można zastąpić naturalnymi produktami 🙂 . Jeżeli marzycie o gęstych, zadbanych a przede wszystkim zdrowych włosach, to dołączcie wyżej wymienione produkty do swojej diety:) 

Pozdrawiam

Juliya