Kate Dunlop diametralnie zmieniła swoje życie. Kiedyś zmagała się ze sporą nadwagą i nie prowadziła zbyt zdrowego stylu życia. Kobieta obecnie prowadzi swój profil na Instagramie, który nazywa się @lovesweatfitness. Jest pełny inspiracji w postaci pysznych potraw, przykładów treningów jakie można wykonywać czy doskonale wyrzeźbionej sylwetki Kate.

Kate Dunlop

Ktowała się różnymi dietami i przetestowała chyba wszystkie treningi, jednak nie osiągnęła tego co sobie zaplanowała i wymarzyła. Przyszedł jednak taki moment w jej życiu, kiedy kobieta zrozumiała, że w życiu nie chodzi o to jak się wygląda i ile ważny. Najważniejsza jest samoakceptacja i przyjemność z tego co się robi. Treningi i mordercze diety wcale do przyjemnych rzeczy nie należały. Kate nie robiła tego bo lubiła, ale po to, żeby stać się kimś innym, by zrzucić zbędne kilogramy i poczuć się piękną. Nie uważała racjonalnego odżywiania i ćwiczeń fizycznych jako pozytywnego elementu jej życia.

Po pewnym czasie kobieta stwierdziła, że musi zrobić porządek w swoim życiu i zmodyfikować trochę hierarchię wartości. Powiedziała goodbye przypadkowym dietom i całą energię włożyła w bycie zdrową, sprawną a co najważniejsze szczęśliwą. Zaczęła stopniowo postrzegać jedzenie jako paliwo dla ciała i coś, dzięki czemu dobrze ono funkcjonuje.

Musiała zdać sobie sprawę również z tego, że efekty nie przyjdą od razu. By zobaczyć jakiekolwiek zmiany, potrzeba dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Zmiany nie powinny być szybkie. Ważniejsze jest, aby były dokładnie przemyślane. Jeśli chodzi o dietę to Kate wyrzuciła z niej ciężkie sosy, sól i kaloryczne dodatki. Pożegnała się z tłustymi produktami, np. z serem czy olejem.

Jak mówi nasza dzisiejsza bohaterka “Kluczem zdrowej diety jest eksperymentowanie, korzystanie z różnych przepisów i przygotowywanie potraw pod kątem swojego smaku”. Wtedy nigdy nie będzie ona karą. Cała przemiana trwała pół roku. Dokładnie tyle było potrzeba, aby zmienić nawyki i zacząć zupełnie nowe życie. Podczas tych 6 miesięcy Kate zgubiła wiele nadprogramowych kilogramów. Była to ciężka walka, gdyż kobieta przyznaje, że nigdy wcześniej nie wytrzymała tak długiego okresu czasu w swoich postanowieniach.

Aktualnie spożywa 5 posiłków w ciągu dnia. Mają one różną wielkość. Śniadanie to często jajka, pełnoziarnisty chleb, duży jogurty i masa owoców. W jej diecie nie brakuje również chudego mięsa, ryb czy warzyw.

Kate nie wierzyła, że można się czuć tak rewelacyjnie w swoim ciele dopóki nie nauczyła się prawidłowo jeść – zasilać swoje ciało wartościowymi produktami. Kate dodaje jeszcze, że najważniejsze to pokochać siebie i żyć zgodnie ze swoimi postanowieniami. Cała reszta to tylko dodatek.

Pozdrawiam,

Roksana

źródło zdjęć i informacji: 

Przeczytaj również

Dieta Kate Middleton i jej trening – Oto przepis księżnej na FIT sylwetkę