Keratynowe prostowanie włosów jest to zabieg, który ma na celu odbudowę struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie. Keratyna aplikowana na włosy w trakcie zabiegu to naturalny ich budulec. Odpowiada on za ich kondycję i zdrowy, piękny wygląd. Dla kogo jest keratynowe prostowanie? Przede wszystkim dla osób, które codziennie i nałogowo prostują włosy.

Pomysł na taki zabieg narodził się w Brazylii. Został stworzony z myślą o kobietach, które mają gęste, ale puszące się i kręcone, zniszczone włosy.

Keratynowe prostowanie włosów jest skierowane do kobiet, które codziennie zmagają się z puszącymi się, przesuszonymi i trudnymi do ułożenia włosami. Zabieg można także przeprowadzić na włosach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi

Preparaty keratynowe, używane podczas zabiegu, zawierają nie tylko keratynę, która regeneruje uszkodzone włosy, lecz także antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Zabieg polega na “wprasowaniu” we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego za pomocą rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Gdy robimy zabieg w domu funkcję podobną do tego żelazka pełni prostownica. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana.

Po zabiegu włosy są gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, podatne na stylizację. Włosy po terapii keratynowej są także bardziej odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku. Efekty zabiegu utrzymują się nawet 6 miesięcy – zależy to od typu i gęstości włosów. Wpływ na trwałość zabiegu ma również odpowiednia pielęgnacja włosów. Po zabiegu nie należy myć włosów przez 2-3 dni. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu nie należy także zgniatać włosów, np. nie wiązać ich w kucyk czy spinać klamerkami. Po tym okresie należy używać szamponów bez soli, stosować keratynowe odżywki oraz maski bez silikonów. Należy zrezygnować z produktów do stylizacji zawierających alkohol, ponieważ wysuszają one włosy. Nie powinno się farbować włosów przez 2 tygodnie po wykonanej kuracji. Zaleca się także, aby obcinać włosy po wykonanej kuracji.

Cena zabiegu w salonie to około 600-1000 zł. Efekt ma utrzymywać się przez pół roku. Cena keratynowego prostowania jeśli zrobimy je same w domu to około 100-150 zł.

Obiecałam kiedyś, że pokażę Wam krok po kroku jak wygląda i jak zrobić taki zabieg. Obecnie czekam aż odrosną mi trochę włosy i działam! Nie mogę się doczekać kiedy przez pół roku nie będę musiała nic robić z włosami a i tak będą wyglądały super! A Wy? Macie już przygodę z keratyną za sobą? Czy dopiero planujecie to zrobić? Czekam na komentarze!

Pozdrawiam,

Roksana

*** ŹRÓDŁA: portalzdrowie ***