Zmagasz się z problemem grubszych nóg? Trenujesz, dajesz z siebie wszystko, a tłuszczyk jak był w tej części ciała, to nadal jest? Być może wina nie leży po Twojej stronie! Twoim wielkim wrogiem może być lipodemia – obrzęk tłuszczowy. W takim razie co możesz zrobić, żeby poprawić wygląd nóg?

Lipodemia jest przewlekłą chorobą, która spotyka kobiety. Całe zamieszanie wywołuje zaburzenie metaboliczne, które prowadzi do nadmiernego osadzania się tkanki tłuszczowej na nogach i czasami na ramionach. Co 11 z Was na 100 choruje na lipodemię i może sobie nawet nie zdawać  z tego sprawy.

źródło
: weheartit

Osoby chorujące na lipodemię bardzo często zmagają się z zatrzymaniem wody w organizmie, co powoduje obrzęki. Schorzenie to często mylone jest z nadwagą. Źle zdiagnozowana nasila objawy i doprowadza do bolesnych obrzęków. Dziewczyny chorujące na lipodemię i nie zdające sobie z tego sprawy, bardzo często mają do czynienia z zaburzeniami odżywiania, co czasami może skończyć się tragicznie.

Jak rozpoznać lipodemię?

Oczywiście tutaj powinniście udać się do lekarza! Żadna z nas na własną rękę nie może od razu jej zakładać. Nawet wtedy, kiedy jesteśmy w stanie zaobserwować któreś z jej cech:

  • symetryczny obrzek nóg ewentalnie ramion
  • coraz mniej widoczne kolana
  • bolesność przy dotyaniu
  • częstotliwość występowania siniaków na nogach/ramionach

UWAGA! Najgorsze stadium lipodemii scharakteryzuje się wtórnym obrzękiem limfatyczny. W trakcie badania lekarz jest w stanie wyczuć guzy, a kończyny wyglądem zaczynają je coraz mniej przypominać.

Jak można walczyć z lipodemią?

  • przede wszystkim należy skonsultować się u lekarza
  • lekarz prawdopodobnie zaleci zmianę diety, drenaż limfatyczny, spacery, prosterapię

Aby zapobiegać pogorszeniu się lipdmei powinnaś:

  • zrezygnować z obcisłych ubrań,
  • zrezygnować z wakacji w ciepłych krajach,
  • spać, siedzieć z uniesionymi wyżej nogami/ramionami

Dziewczyny, pamiętajcie, że nie każda z nas może mieć piękne, smukłe nogi. Czasami naprawdę mimo włożonego serca nie jesteśmy w stanie ich zmienić. Jeżeli podejrzewacie u siebie lipodemię, nie zostawiajcie tego tak i skonsultujcie swój problem z lekarzem. Na koniec chciałam Wam napisać, że lipodemia nie jest śmiertelną chorobą. Można z niej wyleczyć się, dlatego w razie jej podejrzenia musicie jak najszybciej zacząć działać.

Znacie kogoś kto zmaga się z lipodemią, a może same macie z nią problem? Czekam na Wasze koemntarze.

Pozdrawiam,

Juliya