Jędrne, pięknie zarysowane pośladki są marzeniem każdej kobiety. Jest to jedna z części ciała na których najszybciej jesteśmy w stanie zobaczyć efekty. Wbrew pozorom uzyskanie jędrnych pośladków nie jest takie trudne. Odpowiednie treningi, pielęgnacja, a przede wszystkim cierpliwość i pracowitość są w tym wypadku kluczem do sukcesu. 

Najczęściej zaczynamy swoją przygodę z treningami na pośladki od wymachów nóg i ćwiczeń bez użyciu ciężarów. Na samym początku efekty są powalające. Niestety po pewnym czasie wszystko staje w miejscu i nie jesteśmy w stanie nic więcej zrobić. To jest znak, że powinniśmy włączyć zdecydowanie więcej ćwiczeń z obciążeniem. Po prostu na naszą pupę przestają działać treningi, które na samym początku robiły efekt WOW. Aby ułatwić Wam zadanie, przygotowałam dla Was listę najlepszych ćwiczeń z obciążeniem na jędrne pośladki. Skorzystajcie z niej.

1. Wykroki – hantle

Jedno z najprostszych ćwiczeń, które możemy wykonać w domu. Jeżeli nie macie hantli, możecie użyć butelek z wodą o tej samej pojemności. Pamiętajcie o poprawnej technice wykonywania wykroków, która jest bardzo ważna. Staraj się wykonywać minimum 12 powtórzeń na każdą nogę. Serię ćwiczeń powtórz minimum 4 razy.

2. Martwy ciąg na prostych nogach – hantle lub sztanga

Bardzo dobre ćwiczenie na mięśnie dwugłowe uda. Jeżeli chcecie nad nimi popracować, koniecznie włączcie je do swoich treningów. Tak samo jak w poprzednim ćwiczeniu pamiętajcie o poprawnej technikę. Wykonajcie po 4 serie ćwiczeń od 12 do 16 powtórzeń. Gwarantuję Wam, że poczujcie piekące pośladki.

3. Przysiady z odwodzeniem nogi w bok – obciążniki na kostkach

Jedno z moich ulubionych ćwiczeń, uwielbiam je. Niestety nie znalazłam filmiku na którym widać jak osoba wykonuje taki trening z obciążnikami. Przysiady z odwodzeniem nogi w bok możecie wykonywać również bez obciążenia, ale są one mniej skuteczne. Jeżeli macie taką możliwość, załóżcie obciążniki na kostki i postępujcie według instrukcji pokazanej w filmiku.

4. Unoszenie ugiętych nóg w klęku podpartym – obciążniki na kostkach

Nie lubicie ćwiczeń w pozycji stojącej? A może macie za słabe nogi, żeby wykonywać wykroki czy przysiady? Ten zestaw na pewno przypadnie Wam do gustu. Przygotujcie matę i obciążniki na kostki. Wykonujcie ruch ” pompowania pośladków ” tak jak w treningu z Mel B. Całość powtórzcie zaplanowaną ilość razy i serii.

Lr5OyTEs-2
zszywka.pl
5. Przysiady ze sztangą na karku

Bardziej skomplikowana propozycja ćwiczeń. Osoby początkujące mogą mieć problem z ich wykonaniem. Bez sztangi w tym wypadku się nie obejdzie. Przysiad ze sztangą na karku wykonujcie według instrukcji i unikajcie najczęściej popełnianych błędów, które prowadzą do poważnych kontuzji. Przysiad wykonaj zaplanowaną ilość razy i serii.

Ćwiczeń z obciążeniem na pośladki jest mnóstwo. Podałam Wam podstawowe pozycje treningowe z których możecie skorzystać. Ich opanowanie pozwoli Wam urozmaicić treningi o nowe ćwiczenia i sprawi, że nabierzecie pewności, wprawy. Jakie są Wasze ulubione ćwiczenia z obciążeniem na pośladki? Podzielcie się nimi i wspólnie stworzymy listę najlepszych ćwiczeń na  partię ciała na której większości z nas najbardziej zależy.

Więcej wpisów pośladkowych (treningi, plany treningowe wskazówki) znajdziecie tutaj ===> KLIKNIJ TUTAJ

Pozdrawiam,

Juliya