Motywacja do ćwiczeń

Wiele z Nas zaczęło swoją przygodę ze sportem po to, żeby poprawić swój wygląd , kondycję a przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie. Jednak nadchodzi taki moment,  że tracimy energię. Jak to jest, że na początku nie brakuje Nam motywacji, mamy dużo siły i każdy trening daje Nam wielką satysfakcję a z czasem wszystko wygasa? Zaczyna brakować Nam takiego „ kopa” do ćwiczeń. Nie mamy ochoty na nie a przede wszystkim nie sprawiają Nam takiej przyjemności jak na początku.

 Postaram się uświadomić Wam dlaczego warto ćwiczyć? Co powinno Nas motywować? I co dają nam ćwiczenia?

1)      Przed przystąpieniem do treningów warto ustawić sobie jakiś cel np.: poprawienie kondycji. Dzięki temu będziemy bardziej zmotywowane do działania. Kiedy dostrzeżemy przynajmniej minimalną poprawę gwarantuję Wam, że to będzie mały sukces, który pociągnie za sobą większe.

2)       Starajcie się aby Wasze ćwiczenia nie były monotonne. Nasz mięśnie również potrzebują różnorodności. Wielkim ułatwieniem tutaj są gotowe wyzwania. Można spotkać je wszędzie między innymi: na u, czy innych portalach.

3)      Przed przystąpieniem do każdego treningu pomyśl sobie, że robisz to dla siebie. Poświęcasz ten czas po to, żeby lepiej się czuć w swoim ciele!

4)      NIGDY NIE ĆWICŻ DLA KOGOŚ! Trening ma sprawiać Tobie przyjemność. Jeżeli ktoś Ciebie do Niego zmusza szybko się zdemotywujesz i bardzo trudni będzie Tobie wrócić do ćwiczeń.

5)      Warto ćwiczyć w grupie! Jeżeli zbraknie Tobie motywacji Twój partner/ partnerka powinien „ naładować „ Ciebie pozytywną energią, którą spożytkujesz podczas wysiłku fizycznego!

6)      Pomyśl sobie, że każda godzina poświęcona treningowi zbliża Ciebie do osiągnięcia celu.

7)       Czas poświęcony na trening jest tylko i wyłącznie dla Ciebie! W tym czasie postaraj się nie myśleć o problemach. Rozluźnij się i myśl tylko o sobie.

Co tak naprawdę dają Nam treningi?

1)      Dzięki wysiłkowi fizycznemu spowalniamy proces starzenia. Dzięki temu dłużej możemy cieszyć się młodością i pięknym ciałem.

2)      Intensywne ćwiczenia wzmacniają tkankę kostną.

3)      Dzięki regularnym treningom dotleniamy swój mózg. Dzięki czemu poprawiamy swoją pamięć, a ryzyko pojawienia demencji zmniejsza się o około 50%.

4)      Po treningu Nasz organizm mimo, że jest zmęczony uwalnia hormony szczęścia!

5)      Biorąc udział w wyzwaniach, chodząc na siłownie możemy poznać wspaniałych ludzi, którzy tak jak My dbają o swoje życie.

6)      Ćwicząc poprawiamy swoją kondycję!!!

7)      Treningi pozwalają Nam dłużej być zdrowym. Chronią Nas przed wieloma chorobami np.: Nadwagą, Problemami z sercem.

Czy tak naprawdę metamorfozy w Internecie motywują Nas?

Tutaj oczywiście każdy ma swoje zdania. Uważam, że największą motywacją się metamorfozy Kobiet, które widać, że dały z siebie wszystko. Opisują swoją historię i odpowiadają na Nasze pytania. Jeżeli chodzi o zagraniczne metamorfozy o których nie wiemy nic trzeba podchodzić do nich ostrożnie. Reasumując: Metamorfozy  innych Kobiet działają na Nas motywacyjnie pod warunkiem, że wiemy o nich coś więcej!

Kilka dobrych rad:

1)      Nie stawiaj sobie poprzeczki za wysoko. Małymi kroczkami dąż do osiągnięcia celu. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka może Ciebie zdemotywować jeżeli nie zobaczysz takich efektów o których marzyłaś.

2)      Jeżeli nie możesz liczyć na wsparcie bliskich. Na to, że pochwalą Twoje efekty, powiedzą kilka miłych słów. Nagradzaj siebie sama. Po np.: miesiącu treningu, kiedy zobaczysz efekty pozwól sobie na coś szalonego. Kup sobie nowy lakier o paznokci, wybierz się na kawę z koleżanką. Oczywiście największą nagrodą dla Ciebie ma być Twoje przyszłe ciało!!! Jednak takim miły gest sprawi, że będziesz jeszcze bardziej szczęśliwa.

3)      Wykonuj sobie zdjęcia co jakiś czas. Zawsze kiedy zabraknie Tobie motywacji i chęci do ćwiczeń obejrzyj swoje stare zdjęcia. I zadaj sobie pytanie „ Czy naprawdę chcesz tak wyglądać?” Zrobiłaś już tak dużo! Nie możesz cofnąć się!!!

4)      Ciesz się życiem! Nie zwracaj uwagi na ludzi, którzy zniechęcają Ciebie do ćwiczeń! Kiedyś usłyszysz od nich słowa podziwu!!!  Gwarantuję Tobie to;).

5)      Bardzo często jest tak, że bliska osobie próbuje Ciebie zdemotywować  mówiąc „ Po co ćwiczysz? Mi by się nie chciało!”. Kiedy taka osoba zauważa, że Twoje ciało zmienia się , Ty promieniejesz również zacznie ćwiczyć. Może na początku w ukryciu bo przecież była przeciwna ćwiczeniom.

6)      Pomyśl sobie, że jak osiągniesz swój wymarzony cel możesz być motywacją dla innych Kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

7)      Prowadź pamiętnik do którego zawsze będziesz mogła wrócić i przypomnieć sobie co tak naprawdę dały Tobie ćwiczenia.

8)      Dzięki temu co osiągniesz będziesz podziwiana przez całą rodzinę, wszystkich znajomych.

9)      Kiedy nadejdzie czas, że włożysz na siebie ukochaną sukienkę, która jeszcze niedawno była na Ciebie za mała zrób sobie zdjęcie i często do Niego wracaj! Będzie dla Ciebie wielką motywacją!

10)   Pamiętaj, że największą motywacją dla samej siebie jesteś Ty!!!

Mam nadzieję, że udało Mi się wzbudzić Was jeszcze większą motywację. Liczę na to, że kilka osób po tym poście zamknie laptopa i ruszy poćwiczyć!

Pamiętajcie, że jeżeli zbraknie Wam motywacji zawsze możecie do mnie napisać. Ja już Was odpowiednio zmotywuję! A Was co motywuje?