Mycie włosów, to mój codzienny obowiązek i przyznam Wam się szczerzę, że bardzo go lubię. W ogóle mam bzika na punkcie swoich włosów. Dzisiejszym wpisem chciałam zachęcić Was do mycia włosów METODĄ KUBECZKOWĄ. 

Nie jest to specjalnie wielkie odkrycie. W taki sposób powinno się prawidłowo myć włosy. Kiedyś myślałam, że im więcej nałożę szamponu, tym moje włosy będą umyte lepiej -nic bardziej mylnego. Większość szamponów to koncentraty i powinnyśmy używać ich w maleńkich ilościach i w połączeniu z wodą.

Na czym polega metoda kubeczkowa? 

Metoda kubeczkowa, to prawidłowa metoda mycia włosów za pomocą wytworzonej wcześniej piany (przed nałożeniem szamponu na włosy). Polega ona na wymieszaniu szamponu z wodą (można to robić w kubeczku lub po prostu na dłoni). Głównie chodzi o to by nie używać mazi prosto z butelki. Mycia w zasadzie potrzebuje tylko skóra głowy, włosom wystarczy to, że spłynie po nich piana.

Metoda ta jest bardzo dobra, gdy używamy szamponu bez SLS-u. Szampony takie raczej słabo się pienią – dlatego mamy tendencję do nakładania ich większej ilości.

Zalety metody kubeczkowej:

Przede wszystkim oszczędzamy pieniądze – szampon wystarczy nam na dużo dłużej. Zapewnimy swoim włosom zdrowy wygląd, bo nie narazimy ich na aż taką szkodliwość substancji zawartych w szamponie. Zauważymy też po pewnym czasie, że włosy będą mniej się przetłuszczać, łupież zniknie a nasz kolor po farbowaniu dłużej będzie wyglądał dobrze. Włosy będą mniej się puszyły i będą mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Same y! 🙂

Jak przygotować się do mycia?

  • Do pojemniczka (kubka bądź innego) wlej 4 łyżki stołowe szamponu i 80 ml wody (szampon bez SLS) lub jedną łyżkę (szampon z SLS).
  • Jeśli ilość mieszanki będzie zbyt duża to wtedy zmniejsz proporcjonalnie ilość szamponu i wody. Możemy ją przetrzymywać max. do 5 dni, więc ewentualnie starczy na więcej niż jedno mycie.
  • Szampon z wodą możemy rozrabiać w zwykłym słoiczku z nakrętką, zamykanym pojemniku bądź czymkolwiek innym. Umieszczamy w nim szampon, dolewamy wodę i delikatnie wstrząsamy.
  • Potem po prostu myjemy włosy przygotowaną wcześniej mieszanką.

A Wy? W jaki sposób myjecie swoje włosy? Dajcie znać w komentarzach.

Pozdrawiam włosomaniaczki,

Roksana