Żeby cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem i zadbaną sylwetką, trzeba pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Trenujesz od dłuższego czasu i przestałaś zauważać jakiekolwiek efekty swojej pracy? Popełniając kilka błędów, możesz spowolnić swój metabolizm. Przyjrzyj się swojemu stylowi życia, zasadom i wyeliminuj WSZYSTKIE przyzwyczajenia, które negatywnie wpływają na Twój metabolizm.

1) NIEREGULARNE POSIŁKI

Bardzo wiele osób popełnia ten błąd. Aby Wasz metabolizm pracował prawidłowo, musicie pamiętać o dostarczaniu mu niezbędnych do życia substancji odżywczych o stałych porach. Jeżeli Wasz organizm nie jest przyzwyczajony do regularnych posiłków, zacznie odkładać sobie zapasy w postaci tkanki tłuszczowej z których będzie mógł korzystać, kiedy Ty nie dostarczysz mu tego co jest niezbędne.

2) ZA MAŁO WODY

Sama wiem po sobie jak ciężko jest zacząć pić około 2 litrów wody dziennie. Dopiero kiedy zobaczyłam efekty uświadomiłam sobie, że warto! Kiedy Twoje ciało nie dostaje odpowiedniej ilości płynów, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania,  spowolnisz swój metabolizm. Osoby, które spożywają bardzo małą ilość wody najczęściej mają wypięte do przodu brzuchy. Kiedy pijemy za mało wody w naszym organizmie dochodzi do jej zatrzymania. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym wpisie =====> Zatrzymanie wody w organizmie – klik

3) PODJADANIE W NOCY

Same wiecie jak ono się kończy. Ostatni posiłek powinniśmy zjeść 2 godziny prze snem. Organizm powinien strawić posiłek, żeby się w nocy zregenerować. Jeżeli w godzinach nocnych przypominasz sobie, że nie jadłaś śniadania, masz ochotę na coś słodkiego i wędrujesz do lodówki, musisz pamiętać o tym, że w taki sposób spowalniasz swój metabolizm i niszczysz efekty swoich ciężkich treningów.

4) UNIKANIE KAWY

Tak naprawdę kawa nie jest taka zła jak wiele osób uważa. Filiżanka czarnej kawy nie jest wcale taka kaloryczna. Kofeina przyśpieszy Twój metabolizm, Jeżeli chcecie poczytać o właściwościach kawy, odsyłam Was do starego wpisu ===> Właściwości kawy – klik

5) GDZIE JEST SEN?

Brak snu prowadzi do zaburzeń w wydzielaniu hormonu odpowiedzialnego za uczucie głodu. Chyba nie muszę Wam pisać do czego to prowadzi :). Pamiętajcie również, że podczas snu Wasz organizm się regeneruje.

6) NIEDOBÓR ŻELAZA I WITAMINY D

Niedobór żelaza może doprowadzić do utraty energii oraz spowolnienie metabolizmu. Kiedy w Twoim organizmie zaczyna brakować witaminy D Twój metabolizm zwalnia się. Spowodowane jest podwyższeniem hormonu odpowiedzialnego za uczucie głodu.

Pamiętajcie, że w bardzo dużym stopniu macie wpływ na swój metabolizm. Pracujcie nad nim, a Wasze efekty treningów będą  bardziej widoczne. Warto również przypomnieć, że z wiekiem nasz metabolizm zmienia się. Tak naprawdę większość z Was jest teraz w najlepszym okresie swojego życia (25- 35 lat). Po 40 r.ż. w organizmie zaczyna zachodzić powolne starzenie i wasz metabolizm nie jest już taki wspaniały. Oczywiście nie oznacza to, że nie można nad nim popracować ;). WIEK NIE JEST WYMÓWKĄ!

Jeżeli chcecie poczytać o produktach wspomagających metabolizm, zajrzyjcie do tego wpisu ===> Produkty wspomagajace odchudzanie – klik

Jestem ciekawa jak Wy podkręcacie swój metabolizm :). Jeżeli macie jakieś ciekawe wskazówki, koniecznie się nimi podzielcie. W końcu wiedzy nigdy nie jest za wiele.

Pozdrawiam,

Juliya