W internecie na zagranicznych portalach można zaobserwować modę na neoprenowe stroje kąpielowe. Postanowiłam poszukać informacji na ich temat. Kto wie, może któraś z Was marzy właśnie o takim bikini i oglądając motywujące fotografie zastanawiała się gdzie i za jaka kwotę można takie nabyć:).

Co to jest neopren?

Spienione tworzywo wypełnione mikrocząsteczkami powietrza. Jest rozciągliwe, dopasowuje  się do kształtu przedmiotu. Posiada również właściwości wodoodporne. Ten materiał jest  zdecydowanie sztywniejszy od bawełny. Lepiej układa się na sylwetce. Produkuje się  z niego np: odzież  dla surferów, pasy neoprenowe itp.

Głównym producentem tych strojów jest firma TRIANGL. Posiada ona swoją własną stronę internetową, na której można zamówić takie bikini. Cena nie należy do najniższych, ale dla osoby, która nie z zmienia stroju co sezon, to nie jest ona aż tak przerażająca.

Za taki strój, który ma na sobie Pani ze zdjęcia zapłacimy 89 dolarów. W przeliczeniu na złotówki ( zakładając, że dolar = 3 zł ), to musimy przygotować 267 zł.

Ten model kosztuje 79 dolarów, co w przeliczeniu daje Nam 237 zł.

Za jeden z najbardziej popularnych modeli w który,  zdjęcia robiła sobie między innym Jennifer Selter musimy zapłacić 55 dolarów, czyli 267 zł.

Czy są inne firmy, które produkują bikini z neoprenu?  

Oczywiście, że tak! Inną firmą, która w swojej ofercie ma również ciekawe modele jest N.L.P. Ich ceny są zdecydowanie wyższe i przyznam się szczerze, że nie podbijają mojego serca tak jak te od firmy Triangl. Na stronie Auqua znajdziemy również neoprenowe stroje kąpielowe.

Jak widzicie stroje neoprenowe wyróżniają się wspaniała kolorystką i bardzo ciekawymi modelami. Moje serce podbiły propozycje firmy TRIANGL. Mam nadzieję, że w sezonie wakacyjnym będę mogła zaprezentować się w ich bikini:). Ale do tego czasu musimy pracować nad swoją sylwetką. A Wam które propozycje przypadły do gusty? Może któraś z Was zamierza zakupić któryś ze strojów? Jeżeli tak, to pochwalcie się jaki:).

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya