Kilka dni temu towarzyszyłam mojej przyjaciółce podczas wizyty w salonie fryzjerskim. Paulina zdecydowała się na obcinanie włosów za pomocą gorących nożyczek.Na taki zabieg musimy przeznaczyć około 50-80 zł w zależności od tego gdzie udamy się do fryzjera. Cała wizyta trwa w granicach -30-40 minut.

Na czym w ogóle polega metoda obcinania włosów gorącymi nożyczkami?

 Samo strzyżenie przebiega w taki sam sposób jak za pomocą zwykłych nożyczek. Różnica polega na tym, że nasza fryzjerka do obcinania użyje nożyczek podłączonych do…prądu. Temperatura zaś sprawia, że nasze końcówki stają się uszczelnione i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Przed (1)
przed zabiegiem

Pomysł uszczelniania końcówek włosów przy pomocy wysokiej temperatury powstał w odległej przeszłości. Dawniej do sklejania rozdwojonych końcówek używano świec. Metoda ta jednak uszkadzała włosy, ponieważ spalała końcówki, zamiast je sklejać. Dzisiaj salony fryzjerskie proponują nam gorące nożyczki! 😉

Po zabiegu
Po zabiegu

Nożyczki te różnią się od tradycyjnych swoim zaawansowaniem technologicznym. W zależności od kondycji i rodzaju włosa, fryzjer ma możliwość regulacji temperatury ostrza w zakresie od 90 do 150 stopni Celsjusza. Zaletą jest także możliwość uszczelnienia końcówki włosa dzięki wysokiej temperaturze. Włos nie traci naturalnej wilgotności ani substancji natłuszczających. Dzięki temu skutecznie powraca do swego naturalnego stanu, a jednocześnie jest chroniony przed szkodliwym działaniem środowiska oraz przed urazami mechanicznymi. Przy regularnych zabiegach, zostaje całkowicie wyeliminowany problem rozdwajających się końcówek. W efekcie włosy są bardziej puszyste, nabierają połysku, sprężystości, a ich codzienna pielęgnacja staje się łatwiejsza.

A jaka jest opinia Pauliny?

Moja przyjaciółka wyszła z salonu z uśmiechem na ustach, cały czas dotykając swoich końcówek. Była bardzo zadowolona z efektu i twierdzi,że nie ma w ogóle porównania jeśli chodzi o normalne obcinanie włosów, a obcinanie gorącymi nożyczkami. Damy znać za jakieś dwa miesiące czy końcówki zaczęły się rozdwajać czy są w tak samo dobrym stanie jak po wyjściu z salonu.

A Wy, miałyście do czynienia z gorącymi nożyczkami, a może dopiero macie zamiar poddać temu zabiegowi swoje włosy? Koniecznie dajcie znać.

Pozdrawiam,

Roksana

*** informacje o nożyczkach i zabiegu – papilot.pl ***