Minął miesiąc od rozpoczęcia wyzwania szpagatowego. Pomyślałam, że może warto wprowadzić odrobinę urozmaicenia i uaktualnić playlisty rozciągające. Może dzięki temu osoby, które już dawno poddały się wrócą do rozciągania i zaczną jeszcze raz. Wiem, że niektórzy z Was w ciągu 30 dni wypracowali wymarzony szpagat Bardzo Wam gratuluję! Pokazaliście, że można! Niezależnie od tego czy mamy 16 lat czy 40, a nawet i więcej. Wystarczy tylko REGULARNOŚĆ żeby go osiągnąć.

Jeszcze raz zostawiam Wam kalendarz na kolejne 30 dni. Po miesiącu wydrukujcie jeszcze raz to samo i tak do momentu, kiedy szpagat będzie przez Was wykonany. Na kalendarzu zaznaczone są dni w które wykonujemy filmik z pierwszej bądź z drugiej playlisty.

ocane-charoy-gimnastika-700x357

UWAGA! Każde rozciąganie musicie zacząć od rozgrzewki!!!

Playlista z rozgrzewkami (wybieramy codziennie):

Playlista numer 1 (według rozpiski na kalendarzu):

Playlista numer 2 (według rozpiski na kalendarzu):

Dlaczego przygotowałam 2 zestawy rozciągające?

Tak jak w poprzedniej części wydarzenia zleżało mi na tym, żeby Wasze mięśnie odpoczęły. Moim zdaniem mocne rozciąganie co 2 dni jak najbardziej wystarczy. W inne dni wybierzemy delikatniejszy stretching opierający się na jodze, pilatesie. Nie dajmy się zwariować, odpoczynek się każdemu należy! 🙂

Jak będziemy się rozciągać?

Tutaj nic się nie zmieniło. Z playlisty 1 wybieramy jeden dłuższy bądź dwa krótsze rozciągania z dostępnej playlisty. Rozciąganie powinno trwać około 15 minut. Z playlisty 2 wystarczy jeden filmik 10 minutowy, jeżeli macie ochotę możecie oczywiście wybrać dwa. Pamiętajcie, że rozgrzewka obowiązuje CODZIENNIE przed każdym rozciąganiem. NIE POMIJAMY JEJ!

Kto z Was przystępuje do drugiej części wydarzenia? Chciałabym, żebyśmy tak samo jak ostatnio, pod tym postem dzieliły się swoimi postępami, motywowały i wspierały. Pamiętajcie, że rozciągać możemy się w każdym wieku. Niezależnie od poziomu zaawansowania. Nie martwcie się jeżeli droga do wymarzonego szpagatu będzie znacznie dłuższa niż u innej osoby. Jesteście gotowi? Życzę Wam i sobie powodzenia. Damy radę, prawda?:) Pamiętajcie, że możecie dodawać swoje treningi, panuje tutaj pełna dowolność. Napiszcie jaki trening dzisiaj wybieracie. Jeżeli macie jakieś swoje propozycje treningów rozciągających, zostawcie do nich link pod postem, a ja dodam je do playlist.

Ps: Jeżeli już po pierwszej fazie wydarzenia udało Wam się wypracować szpagat, koniecznie dajcie nam znać i zmotywujcie inne osoby.

Posty na temat szpagatu:

1) Rodzaje szpagatów ===> http://goadult.info/rozciaganie-szpagatu-rodzaje-szpagatu/
2) Ćwiczenia rozciągające ===> http://goadult.info/cwiczenia-rozciagajace-szpagatu/

Pozdrawiam,

Juliya