Hula-hoop – zabawka z dzieciństwa, która urozmaicała nam aktywne spędzanie czasu. Myślę, ze każda dziewczyna przynajmniej raz w życiu miała je na swoich biodrach i wprawiała je w ruch. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to nie jest zwykła zabawka, ale również niesamowity, tani sprzęt sportowy, który każdej kobiecie jest w stanie poprawić wcięcie w talii. Hula-Hoop ma wiele zalet i właśnie w dzisiejszym wpisie chciałabym udowodnić Wam, że warto wyciągnąć je ze strychu i zacząć na nowo z nim współpracować.

 1. Przybierz odpowiednią postawę

Nie wiem czy wiecie, że kręcenie hula-hoop sprawia, że przybieramy wyprostowaną postawę. Nie garbimy się i trzymamy odpowiednio pion. Często kręcąc hula-hoop pomoże osobom, które maja problem z garbieniem się.

2. Najlepszy sposób na boczki

Tak, właśnie dzięki hula-hoop możemy wypracować swoją wymarzoną talię! 🙂 Nie ma przyjemniejszego sposobu na nasze znienawidzone boczki od kręcenia hula-hoop i oglądania ulubionego filmu. Czas szybko płynie, a Wy możecie połączyć walkę o sylwetkę z odrobiną rozrywki. Pamiętajcie o tym, żeby kręcić kółkiem w obie strony! Inaczej Wasza talia nabierze niewymiarowych kształtów.

3. Ujędrnij swoją skórę!

Wybierając hula-hoop z wypustkami dostarczacie swojej sylwetce dodatkowych atrakcji w postaci masażu, który ujędrni Waszą skórę, pomoże jeszcze lepiej rozbić tłuszczyk i rozprawi się z cellulitem. Nie musicie kręcić wyłącznie na talii.Wszystko zależy od Waszej inwencji i Waszych potrzeb.

4. Popraw swój brzuch

Nie wiem czy wiecie, że podczas kręcenia hula-hoop wprawiacie w ruch WSZYSTKIE mięśnie Waszego brzucha. Jeżeli jesteście w trakcie pracy nad rzeźbą, dołączcie koniecznie hula-hoop do Waszych treningów. Myślę, że po miesiącu zobaczycie już jakieś minimalne efekty.

5.Spal tłuszczyk

Godzina kręcenia kółkiem, to strata około 400 kcal. To naprawdę dużo! Podczas niejednego treningu jesteśmy w stanie spalić znacznie mniejszą ilość w tym samym czasie. Oczywiście musicie kręcić prawidłowo i w bardzo dobrym tempie, żeby spalić około 400 kcal.

Kręcicie hula-hoop, a może zapomniałyście o nim i po tym poście zamierzacie wyciągnąć je z szafy i na nowo zacząć na nim trenować? 🙂 Kiedyś regularnie kręciłam kołem i muszę Wam powiedzieć, ze to naprawdę działa. Na pewno niejedna z Was to potwierdzi, prawda? 🙂

Jeżeli nie wiecie jakie hula-hoop warto wybrać, odsyłam Was do bardzo starego wpisu ===> klik

Pozdrawiam,

Juliya