Moja paznokcie są w strasznym stanie! Nie mogę się zmotywować do poprawienia ich wyglądu. Zazwyczaj mój zapał mija po tygodniu, a nie oszukujmy się, to bardzo mało czasu na jakiekolwiek poprawy. Postanowiłam stwory kolejne wyzwanie z którego tak naprawdę każda z Was będzie mogła skorzystać. Jeżeli zależy Wam na poprawieniu wyglądu paznokci, wzmocnieniu płytki i walki z rozdwajaniem, dołączcie do mnie. W grupie zawsze jest raźniej.

Od czego zaczynamy?

Przygotowałam dla Was miesięczny kalendarz w którym będziecie mogły zapisywać codziennie to, co dobrego zrobiłyście dla swoich paznokci.

images (1)

Od czego możemy zacząć pielęgnację?

proponuję przygotować sobie piramidę pielęgnacyjną. Niech każda z Was ustali sobie co będzie robiła codziennie, co dwa dni, raz w tygodniu.

U mnie będzie ona wyglądała tak. Jeżeli Wam się podoba możecie z niej skorzystać.

Codziennie: wmasowywanie w paznokcie olejku (na zmianę olejek kokosowy z rycynowym oraz oliwę z oliwek), używanie kremu do rąk i wmasowywanie go w paznokcie po każdym umyci dłoni, suplementy diety.

Co dwa dni: moczenie w ciepłej oliwie z oliwek, warstwa złotej odżywki Sally Hansen, która przy regularnym stosowaniu potrafiła zdziałać u mnie cuda,

Co tydzień: domowa maseczka na dłonie. Listę maseczek znajdziecie tutaj ===> Domowe maseczki na dłonie – klik

Raz w miesiącu: mieszanka z czerwonego pieprzu – przepis na nią i inne ciekawe domowe sposoby na wzmocnienie paznokci znajdziecie tutaj ====> Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci – klik

Co warto sobie przypomnieć?
1) Codziennie smaruj dłonie kremem nawilżającym ( nie dopuszczaj do tego, żeby skóra była popękana i sucha)
2) Używaj odżywki do paznokci
3) Dieta bogata w białko , wapń, żelazo i krzem pomoże Nam utrzymać Nasze paznokcie w idealnej kondycji.
4) Nie skub lakieru, gdy zaczyna odpryskiwać!
5) Staraj się nie używać często polerki do paznokci. Polerka osłabia paznokcie i powoduje, że robią się kruche.
6) Staraj się jak najrzadziej wycinać skórki ( wycinanie przyśpiesza ich wzrost!). Lepiej odsunąć je patyczkiem:)
7) Jeżeli dużo pracujesz na komputerze obcinaj krótko paznokcie lub dotykaj klawiszy opuszkami palców (NIE PAZNOKCIAMI!) Ponieważ paznokcie mogą zacząć się rozdwajać.
8 ) Kiedy malujesz paznokcie ciemnym lakierem, połóż na płytkę bazę. Będzie ona chroniła paznokcie przed przebarwieniami.
Więcej wskazówek znajdziecie tutaj ===> Jak dbać o dłonie i paznokcie? – klik

Jesteście gotowe? 🙂 Mam nadzieję, że tak i dołączycie do mnie. Dzięki Wam udało mi się zakończyć miesięczne wyzwanie dla włosomaniaczek z bardzo dobrym efektem. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo. Przygotujcie zdjęcie swoich paznokci przed rozpoczęciem wyzwania, a później porównajcie je z efektami, które uda Wam się wypracować. W poprzednim wyzwaniu podsumowanie przesłała tylko jedna osoba, może tym razem będzie lepiej? Zdradźcie jakie są Wasze sposoby na zadbane paznokcie. Jeżeli udało Wam się zapuścić długie paznokcie, dajcie znać jak to osiągnęłyście. Mi się to jeszcze nigdy nie udało. Trzymam za Was i za siebie kciuki. Mam nadzieję, że zbierze nas się spora grupa i wspólnie zmotywujemy się do regularności. 

Jeżeli po miesiącu na moją pocztę [email protected] wpłynie więcej niż 10 zgłoszeń z podsumowaniami i zdjęciami, udostępnię je na blogu i wspólnie z czytelniczkami wybierzemy osobę, która osiągnęła najlepsze efekty i dostanie ona ode mnie mały upominek, który pomoże zadbać o dłonie i paznokcie. Zapraszam do zabawy. Dajcie znać w komentarzu czy jesteście chętne. 🙂

Pozdrawiam,
Juliya