Znudziły Ci się zwykłe treningi? Potrzebujesz większego wycisku? Chcesz przez 60 dni znacząco poprawić swoją sylwetkę? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ten post. Większość z Was na pewno słyszała o morderczym programie Insanity. Od czego zacząć ? Co będzie Wam potrzebne? Postaram się o tym wszystkim Wam opowiedzieć.

Twórcą tego programu jest jest  Shaun Thompson. 37 letni trener fitness, który studiował na Rowan University. Skończył tam kierunek związany ze sportem oraz tańcem i teatrem. Swoją karierę rozpoczął od bycia specjalistą odnowy biologicznej i fitness, trenerem osobisty i kierownikiem  programu zdrowia w międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Jako tancerz pracował z  Mariah Carey.

W 2009 roku stworzył program Insanity. Wiedział że jest skuteczny, ale bał się czy znajdą się odważne osoby, które kochają wycisk i spróbują jego treningu.

Jaki sprzęt jest potrzebny podczas wykonywania Insanity?

Tak naprawdę to prawie nic. Przyda Wam się mata do ćwiczeń, wygodne obuwie, ręcznik, butelka wody oraz notes do zapisywania swoich wyników.

Jak wygląda Insanity?

Program został przygotowany na 63 dni i składa się z 2 faz. Pierwsza faza trwa 4 tygodnie, a po niej niej mamy 7 dniowy RECOVERY WEEK. Następnie przystępujemy do fazy 2, która również trwa 4 tygodnie.

Wszystkie treningi wykonuje się według przygotowanej rozpiski przez Shauna T,

kalendarz_min

Podczas fazy pierwszej obowiązuje:

  • Plyometric Cardio Circuit
  • Cardio Power & Resistance
  • Cardio Recovery
  • Pure Cardio
  • Cardio Abs

Podczas recovery week wykonujemy TYLKO Core Cardio & Balance.

Podczas fazy drugiej obowiązuje:

  • Max Interval Circuit
  • Max Interval Plyo
  • Max Cardio Conditioning
  • Cardio Abs
  • Max Recovery

Fit test przewidziany jest na dzień 1, 15, 36, 50 oraz 63. Polega on na zapisywaniu ilości powtórzeń, którą uda nam się wykonać.

Skąd wziąć filmy?

Niestety nie są one dostępne na , ale można znaleźć je między innymi na chomiku.

Komu odradzam Inasanity?

Przede wszystkim osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Jest to bardzo ciężki plan treningowy. Nie można do tego porównywać zestawów Zuzki, które są zdecydowanie łatwiejsze. Pamiętajcie, że wszystkie treningi obowiązujące w Insanity obciążają stawy kolanowe. Osoby, które mają z nim problemy powinny zrezygnować z tego programu. Przed przystąpieniem do każdego rodzaju aktywności fizycznej warto jest zapytać lekarza lub fizjoterapeutę czy nam nie zaszkodzi.

 

Jeżeli nie nie jesteście przekonane do jego skuteczności, to zapoznajcie się z tymi metamorfozami:

Tutaj znajdziecie metamorfozę jednej z Was, która ćwiczyła insanity  ===>Efekty treningów insanity

insanity-challenge-pack-discount
źródło: insanity

Cody_Insanity
źródło: tattrpufffitness

Może są tutaj osoby, które chciałyby razem ze mną przystąpić do tego programu i wspólnie dzielić się wynikami z fit testu itp.? Jak widzicie efekty są powalające. Ale jest jeden warunek. Trening łączymy ze zdrowym odżywianiem. Insanity składa się przede wszystkim z interwałów. Niedostarczanie odpowiedniej ilości kcl doprowadzi do spalania zarówno tłuszczu jak i mięśni. 

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya