Tak jak Wam obiecałam, tak zrobiłam. W tym poście opisany jest Program treningowy Kayla Itsines, który mam nadzieję, że zachęci Was do jego przetestowania. Jeżeli nie wiecie jakie może przynieść efekty i kim jest jego autorka, zapraszam  do zapoznania się z dwoma wpisami ===> klik oraz klik.

W tym poście chciałam opowiedzieć Wam o programie treningowym BBG 1.

Program trwa 12 tygodni. W książce Kayli przygotowane są zestawy ćwiczeń, które wykonujemy. Trenuje się 6 razy w tygodniu. Niedziela jest dniem przeznaczonym na odpoczynek.

Według kalendarza dołączonego do książki  trenujemy:

  • w tygodniach 1-4 wykonujemy: 2-3 sesje treningowe, 2-3 sesje treningu o malej intensywności, 1 sesja rozciągania.
  • W tygodniach 5-8 wykonujemy: 3-3  sesje treningowe z książki, 4-5 sesji treningu o niskiej intensywności, 1 sesja rozciągająca.
  • W 9-12 tygodniu wykonujemy 3-4 sesje z książki, 2-3 sesje treningu cardio o niskiej intensywności, 1-2 sesje HITT cardio trening oraz 1-2 sesje rozciągania.

Jak widzicie, z tygodnia na tydzień jest coraz ciężej i ilość ćwiczeń zdecydowanie wzrasta.

W trakcie treningów z książki, wykonujemy dwie serie treningu przygotowanego na dany dzień, a każda z serii składa się z 4 ćwiczeń. Przy każdym ćwiczeniu znajduje się odpowiednia ilość powtórzeń. Jedną z najważniejszych zasada jest ukończenie KAŻDEGO bloku w ciągu 7 minut!!! Cały trening z książki Kayli nie przekracza 30 minut! 🙂

No dobrze, a gdzie reszta treningów??

Trening o niskiej intensywności dobieracie sobie sami. Każdy wybiera to, co sprawia mu największą przyjemność! Szybki chód, bieg, jazda na rowerze czy rolkach przez około 45 minut w zupełności wystarczy.

Trening HIIT – 10,15 minut sprintu na maksa!

pobrane

Wskazówki:

  • Nie wolno wykonywać treningu oporowego i treningu  HITT tego samego dnia!
  • Można wykonywać trening z ksiażki i treningi o niskiej intensywności tego samego dnia pod warunkiem, że np. jedno rano, a drugie wieczorem.
  • Nie wykonuj więcej niż 2 trenigi dziennie! Nie przekraczaj 70 minut!
  • Sesje rozciąganie są o różnej intensywności!

Czy jest potrzebny sprzęt treningowy?

Oczywiście, że jest i to całkiem spora ilość. Na szczęście większość sprzętów możecie zastąpić domowymi produktami, gorzej z ławką czy bossu.

Metamorfozy osób, które trenowały według tego planu treningowego są REWELACYJNE! Z resztą zobaczcie same:

Screen_Shot_2016-01-04_at_9.59.42_AM

wellnessforthewin.com
wellnessforthewin.com

Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona na te treningi. Odkopałam już swoja książkę z treningami i dietami. Jeżeli chciałybyście zakupić swoją, możecie to zrobić na stronie Kayli. Niestety cena jest bardzo przesadzona – 70 dolarów! Za 5 dolarów kupicie ją na ebay. Może jakaś koleżanka Wasza ma i Wam np. pożyczy, żebyście mogły zobaczyć czy treningi będą Wam pasowały?

EDIT: Doczekaliśmy się pierwszej książki Kayli w języku polskim

28 dni do Bikini Body. Żyj aktywnie. Jedz zdrowo. Kochaj siebie – Znajdziesz tu:
• oparte na grupach pokarmowych zindywidualizowane plany odżywania
• przepisy, dzięki którym zaczniesz kontrolować wielkość porcji i przestaniesz wreszcie liczyć kalorie
• 28-dniowy elastyczny plan treningowy
• ogromną dawkę inspiracji, motywacji i… uśmiechu!
Książka dostępna jest TUTAJ ===> 

Jeszcze jedna WAŻNA informacja. Kayla wydał już BBG 2. Uważajcie, żeby czasami nie pomylić programów i nie zacząć od końca.

UWAGA! Dziewczyny, to co macie ochotę? Z chęcią zebrałabym grupę osób, które naprawdę chciałyby ukończyć ten plan i przez 12 tygodni stosować się do niego bez wymówek. Mogłybyśmy ww tedy założyć jakąś zamkniętą grupę na u, a po 12 tygodniach pokazać dziewczynom co udało nam się osiągnąć. Co sądzicie? 🙂 Kto się zgłasza na 12 tygodniową katorgę? 🙂

EDIT: Proszę nie podawać maili. Nie wysyłam książki!

Pozdrawiam,

Juliya