Program treningowy p90x został stworzony przez amerykańskiego trenera fitness – Tony Horton. Cały program treningowy składa się z 12 filmików, które odtwarzamy według dołączonego harmonogramu ćwiczeń. Dzięki różnorodności treningów nasze ciało nie przyzwyczaja się do tego samego wysiłku, a mięśnie za każdym razem doznają szoku treningowego ( technika “Muscle Confusion ” ).Trenujemy 6 razy w tygodniu około 1/ 1.5  h dziennie. 7 dnia jest rozciąganie.  Program treningowy p90x występuje w 3 odmianach:

 • classic – jest to pierwsza część tego programu treningowego. Skupia się na redukcji tkanki tłuszczowej i rozbudowaniu mięśni. Znajdziemy w nim treningi siłowe oraz cardio. Poprawia naszą równowagę i kondycję. Dzięki temu, że jest ogólnorozwojowy idealnie nadaje się dla kobiet oraz mężczyzn.
 • lean –  Nastawiony jest na cardio. Znacznie mniej w nim treningów siłowych. Stworzony z myślą o kobietach.  Polecany również dla tych, którzy ukończyli p90x Classic lub Doubles i chcą utrzymać formę.
 • doubles – Jest to bardzo ciężki harmonogram. Program nadje się dla osób, które ukończyły p90x classic lub lean. Znajdziemy w nim harmonogram podstawowy oraz dodatkowo 3 / 4 treningi cardio w tygodniu.Ćwiczenia wykonuje się rano i wieczorem.

Każda odmiana składa się z 3 faz treningowych i trwa 90 dni.

Sprzęt sportowy, który wykorzystywany jest podczas programu p90x:

 • drążek ( naściennym sufitowy, rozporowy ) wszystko zależy od Ciebie jaki wybierzesz,
 • ekspander ( może zastąpić drążek, ponieważ można zastąpić nim ćwiczenia, które wykonuje się na drążku,
 • uchwyty do pompek ( dzięki nim twoje dłonie nie będą się ślizgały na podłodze, pogłębią ćwiczenia ),
 • hantle ( najlepiej sprawdzą się takie, których ciężar można dowolnie zmieniać do swoich potrzeb i stopnia zaawansowania),
 • mata treningowa ( zadbajcie o to, żeby była antypoślizgowa! ),
 • kostka do jogi ( sprawdzi się dla osób mniej rozciągniętych )

Dzień przed rozpoczęciem treningów trzeba zrobić fit test, który trwa około 40 minut. Więcej na jego temat przeczytacie tutaj ===> 

 

Harmonogram treningów: harmonogram harmonogram

Podczas treningów będzie Ci potrzebny skoroszyt ćwiczeń w którym będziesz zapisywać ilość wykonanych powtórzeń oraz wagę ciężarów użytych podczas danego ćwiczenia. Znajdziecie go tutaj ===>

Gdzie zdobyć treningi?

Można kupić je na stronie na allegro ( cena jest trochę przerażająca, ale dla wielu z Was może być również motywacją 🙂 ). Jeżeli jesteś osobą cierpliwą, możesz spróbować znaleźć filmiki w internecie. Niestety nie jest to takie proste :(.

Metamorfozy po ukończeniu p90x : 

298381_2299955579962_1281339752_2692268_3866136_n
źródło: p90x
tasha
źródło:www..com

Zdjęcie Eweliny z  :

www.malywielkiswiatewla.wordpress.com

Tutaj możecie zobaczyć metamorfozę Eweliny. Kobieta pokazała, że bycie mamą nie może być traktowane jako wymówka. Z całego serca jej gratuluję:)

Jak Wam się podoba program p90x? Czy któraś z Was ma go już sa sobą? Przyznam się szczerze, że bardzo zachęcające są metamorfozy osób, które go zakończyły. Na dzień dzisiejszy nie mogę pozwolić sobie na takie programy, które obciążają staw kolanowy. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wykonać przynajmniej jedną odmianę p90x. Czy któraś z Was zamierza rozpocząć p90x?:)

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya

Podobne wpisy:

 1.  Program treningowy FOCUS T25/
 2. Program treningowy INSANITY