Piękne, gęste rzęsy marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda kobieta została nimi obdarzona przez naturę. W dzisiejszych czasach nie jest problemem uzyskanie wymarzonych rzęs. Wiele kosmetyczek w swojej ofercie proponuje zabieg przedłużania rzęs różnymi metodami. W dzisiejszym poście przeczytacie o przedłużaniu 1:1.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 trwa około 2 godziny. Cały proces polega na doklejaniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej.

UWAGA! Profesjonalna kosmetyczka powinna na kilka dni przed zabiegiem wykonać próbę uczuleniową! 

Przed zabiegiem trzeba zmyć makijaż. Kosmetyczka podkleja plastrami dolne powieki i z zamkniętymi oczami leżymy przez cały zabieg. W przypadku dostania się kleju do oka, możemy poczuć delikatne szczypanie. W trakcie przyklejania, rzęsy są co jakiś czas przeczesywane aby nie zlepiły się ze sobą.

Gdy już wszystkie rzęsy zostały przyklejone, nadchodzi czas na zerwanie plasterków z pod oczu. Czujemy delikatny, ból, pieczeni i oczy zaczynają łzawić. Po chwili wszystkie niedogodności znikają, a rzęsy wyglądają perfekcyjnie.

PRZED
po

Całość wygląda bardzo naturalnie. Oczywiście można bardziej zaszaleć i dokleić dłuższe rzęsy.

Ile kosztuje taki zabieg?

Musimy się niestety przygotować się na wydatek rzędu 150-200 zł. Chodzi mi oczywiście o sytuację, gdy robimy to w profesjonalnym salonie. Średnio za trzy tygodnie od wykonania przedłużenia musimy ponownie odwiedzić panią kosmetolog aby uzupełniła nasze rzęsy. Jest to jak widać niemały wydatek, ale za to efekt jest oszałamiający.

Po zabiegu musimy codziennie rozczesywać nasze rzęsy aby ładnie się układały. Dwie doby po zabiegu nasze oczy nie mogą mieć u z wodą. Uwaga! Po doklejeniu rzęs musimy zapomnieć o płynach do demakijażu.

Zobaczmy teraz jakie wady i zalety ma opisywany powyżej zabieg.

ZALETY:

  • Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Możemy pożegnać się z tuszem do rzęs i jego rozmazywaniem się czy obsypywaniem. Nie musimy też go wieczorem zmywać.
  • Nasze rzęsy są gęste i pięknie powiększają oko. Rano budzimy się piękne i oszczędzamy sporo czasu.
  • Ich ściągnięcie trwa około 15 minut więc możemy to zrobić w każdej chwili.

WADY:

  • Cena i czas trwania zabiegu.
  • Musimy bardzo uważać przy nakładaniu cieni czy innych kosmetyków do makijażu oka.
  • Po zlikwidowaniu sztucznych rzęs, nasze naturalne mogą stać się osłabione. Polecam w takim przypadku olejek rycynowy.

Jest ciekawa czy Wy stawiacie na doczepianie rzęs? Dajcie znać jeżeli znacie się na tym, na co zwracać uwagę podczas zabiegu, który wykonuje kosmetyczka. 

PS: Panie, które znają się na rzeczy – czy rzęsy zrobione przez kosmetyczkę mojej przyjaciółce wyglądają ok?

Pozdrawiam,

Roksana