Nie wiem czy wiecie, że przyprawy, których używamy w kuchni podczas gotowania mogą pomóc nam wypracować idealną sylwetkę? 🙂 Postanowiłam przyjrzeć się bliżej tym cudom i każdą z tych przypraw dokładnie Wam przedstawić. Mam nadzieję, że pokochacie przyprawy podkręcające metabolizm i będziecie używały ich jak najczęściej podczas gotowania.

Chilli

Jest przyprawą termogeniczną. Stymuluje spalanie tłuszczu w organizmie przez to, że zwiększa temperaturę ciała, a dzięki temu przyśpiesza nasz metabolizm.

Imbir

Posiada olejki eterycznyne, które stymulują przemianę materii. Pomaga w trawieniu, ma właściwości rozgrzewające, zapobiega wzdęciom, obniża poziom cholesterolu, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz detoksykację organizmu.

Czosnek

Oprócz tego, że wspomaga metabolizm, hamuje również rozwój bakterii, posiada właściwości odmładzające. Ma działanie antynowotowrowe. Wspomaga trawienie dzięki temu, że przyśpiesza i nasila wydzielanie żółci.

Pieprz cayenne

W nim znajdziemy kapsaicynę, która przyspiesza metabolizm oraz procesy trawienne, hamuje apetyt, a dzięki temu usprawnia nasz metabolizm i pozytywnie wpływa na zgromadzoną tkankę tłuszczową.

Cynamon

Pobudza trawinie, jest źródłem błonnika. Przyspiesza przemianę materii, polepsza proces trawienia oraz oczyszcza organizm z toksyn. Warto również wspomnieć, że cynamon w kosmetyce działa ujędrniająco, ściągająco, dzięki temu jest wykorzystywany w różnego rodzaju kuracjach wyszczuplających oraz antycellulitowych.

Melisa

Mimo tego, że nie posiada właściwości podkręcających metabolizm. Może być pomocna dla osób, które zmagają się z nadwagą. Melisa  pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci, ułatwiając trawienie oraz uspokaja. Filiżanka wypitego naparu przed snem może sprawić, że osoby, które lubią “zajadać” stres wieczorem po prostu z tego zrezygnują.

Oczywiście przypraw, które przyspieszają metabolizm jest znacznie więcej. Najważniejsze jest to, żebyście je stosowały jak najczęściej. Starajcie się dodawać je do każdej potrawy. Zwykłej herbaty czy jogurtu naturalnego. Na pewno nie zauważycie od razu efektów, ale regularnej ich stosowanie przyśpieszy Wasz metabolizm.

Jakie są Wasze ulubione przyprawy i których z nich najczęściej używacie podczas gotowania? Używacie świeżych ziół z doniczki czy wolicie gotowe, suszone mieszanki przypraw? 🙂

Pozdrawiam,

Juliya