Wakacje coraz bliżej. To ostatnia chwila, żeby zmobilizować się i chociaż trochę poprawić swoją sylwetkę. Samo nic się nie zrobi. Jak to się mówi “Bez pracy nie ma kołaczy”. Na dworze piękna pogoda, słońce dodaje nam energii. Trzeba spożytkować ją dobrze. 

UWAGA! Przed zadaniem pytania PRZECZYTAJ dokładnie post.

Przygotowałam dla miesięczny plan treningowy w którym skupimy się między innymi na dolnych partiach ciała. Ale to nie oznacza, że będziemy trenowali je codziennie. W ćwiczeniach nie liczy się ilość, ale jakość. Nie możemy również odpuścić treningów na inne partie ciała. Proporcjonalna, wysportowana sylwetka, to jest to, do czego większość z nas dąży.

Przygotowałam dla Was 12 playlist treningowych. Każdą z nich powtórzymy 2 razy np. 1 playlistę 1 i 13 dnia treningowego. Codziennie przewidziałam dawkę spalania i na zmianę raz dolne, a raz górne partie ciała. Mam nadzieję, że będziecie zadowolone.

Jeżeli macie taką możliwość, wydrukujcie sobie nasz plan ćwiczeń i codziennie skreślajcie wykonany trening. Jest to taka dodatkowa forma motywacji, która naprawdę sprawdza się w wielu przypadkach:). W kalendarzu zaznaczyłam dni wolne. Oczywiście możecie je sobie przesunąć. Jednak warto się do nich stosować, ponieważ plan ułożyłam tak, żeby reset wypadał w odpowiednim momencie.

Obiecałam również, że przygotuję coś dla osób, które chciałyby zacząć biegać. Proponuję w tym wypadku przeplatać treningi. W kalendarzu zaznaczyłam dni w których tylko ćwiczymy, oraz te w których wybrane osoby robią kolejną playlistę, a inne biegają i korzystają z pięknej pogody. Jeżeli chodzi o plan treningowy dla osób biegających, postanowiłam go nie układać. Dlatego, że każdy z Was zaczyna od innego poziomu. Ja proponuję po prostu założyć buty i ruszyć przed siebie:).

large (1)

Przed przystąpieniem do treningu zróbcie pomiary swojej sylwetki, możecie również zrobić zdjęcia Waszej sylwetki ( po 30 dniach łatwiej będzie porównać Wam efekty ). Najlepiej rano przed 1 posiłkiem po opróżnieniu pęcherza:).

Obowiązujące playlisty

Dzień treningowy 1 i 13:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 2 i 14:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 3 i 15:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 4 i 16:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 5 i 17:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 6 i 18:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 7 i 19:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 8 i 20:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 9 i 21:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 10 i 22:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 11 i 23:

Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Dzień treningowy 12 i 24:


Wersja dla osób korzystających z internetu ===> 

Co będzie Wam potrzebne?

* dobre samopoczucie,

* zdrowie,

* motywacja,

*pozytywne nastawienie,

* uśmiech na twarzy,

* mata ( jeżeli nie macie maty podłóżcie sobie ręcznik albo coś w tym stylu;)  )

* ciężarki ( można zastąpić je butelkami z wodą )

* krzesło,

* skakanka,

* sportowe buty. Każdy trening powinnyśmy wykonywać w butach. Jesteśmy wtedy bardziej stabilne i mniej narażone na kontuzję.

* ręcznik – przyda się przy wykonywaniu treningów

Dobre rady:

* przed każdym dniem treningu rozgrzejcie się,

*  nawadniajcie się,

* nie zwracajcie uwagi na wagę. Pamiętajcie, że mięśnie są mniejsze objętościowo od 1 kg  tłuszczu. Dlatego możemy tracić cm. a waga może stać w miejscu.

* warto jest zrobić sobie kilka zdjęć przed rozpoczęciem wydarzenia i powtórzyć zdjęcia w tej samej pozycji na koniec wydarzenia.

* jeżeli nie macie siły wykonać tylu powtórzeń co Nasze trenerki to wykonujcie ćwiczenia w swoim  tempie,

* pamiętaj, że 70 % sukcesu zależy od Twojego jadłospisu. Koniecznie przeczytaj post ===>Zasady zdrowego odżywiania

Przydatne linki:

Wydarzenie na ’u: ===> 

ENDOMONDO ===> 

Zapraszam Was również na bloga fizjoterapeutów, na którym znajdziecie wiele ciekawych informacji np. o zakwasach ===>

UWAGA!!!

Przypominam, że KAŻDY trening trwa od 35 – 60 minut! To nie są pojedyncze filmik! To jest cała playlista! Treningi nie trwają 5 minut, tak jak wiele osób podczas innych wydarzeń myślało:). Po skończeniu rozgrzewki, odtwarza się kolejny trening. A Wy nie musicie podnosić się z maty, żeby zmieniać filmiki.

DSC_00091

Kochani nie ma na co czekać, trzeba wziąć się do roboty! Odpalajcie dzisiejsza playlistę i dajcie podczas treningu z siebie wszystko. Pamiętajcie, że trening, to tylko 30% sukcesu, reszta zależy od Waszego odżywiania. Na blogu znajdziecie kilkanaście przykładowych jadłospisów. Oczywiście one mają być dla WAS tylko inspiracją ==> Przykładowe jadłospisy – klik

Obowiązkowo napiszcie w komentarzu jak Wam poszedł pierwszy zestaw treningowy i jak podobają Wam się playlisty. Trzymam za Was wszystkich kciuki i jestem przekonana, że dacie radę. Musicie przede wszystkim chcieć i wytrwać w swoim postanowieniu. Dajcie znać czy daliście radę wykonać wszystkie ćwiczenia z pierwszego zestawu. Powodzenia! Pamiętajcie, tylko słabi się poddają!

Pozdrawiam,

Juliya

*** UWAGA!

Przed przystąpieniem do ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą i dowiedz się czy możesz wykonywać wszystkie zestawy. Biorąc udział w wydarzeniu bierzesz za siebie odpowiedzialność.