Większość kobiet ma problem z określeniem swojego typu sylwetki. Dlatego postanowiłam “przyjść” do Was z pomocą. Najpopularniejszy podział sylwetek, to propozycja Williama Sheldon, który wyróżnił trzy typy budowy sylwetki. Poznajcie je i dopasujcie odpowiedni typ do własnej figury.

źródło zdjecia: http://adamkuncicki.pl/jestem-chudy-i-nie-moge-zrobic-masy-czyli-niezbednik-ektomorfika/

Pierwszy typ budowy sylwetki – EKTOMORFIK

Cechami, które wyróżniają go na tle innych osób są miedzy innymi: mała masa mięśniowa, niski poziom tkanki tłuszczowej, smukłe ramiona. Typ takiej figury jest pożądany przez wiele kobiet. Ektomorfik posiada przyśpieszony metabolizm. Osoby, które chcą nabrać masy mięśniowej i mają własnie taki rodzaj sylwetki, powinny zwiększyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i ograniczyć treningi cardio, a włączyć jak najwięcej treningów siłowych.

Drugi typ budowy sylwetki – ENDOMORFIK

Osoba z takim rodzaje sylwetki wyróżnia się dużą ilością tkanki tłuszczowej. Jej sylwetka jest owalna. Dość szybko buduje masę mięśniową, za to wolniej od EKTOMORFIKA spala tłuszcz, który osadza się na wszystkich częściach ciała (brzuch, nogi, uda itp). Charakterystyczny jest również spowolniony metabolizm. Tutaj ie potrzebne jest duże zwiększenie zapotrzebowanie kalorycznego do zbudowania mięśni, za to warto jest zwiększyć ilość treningów cardio.

Trzeci typ budowy sylwetki – MEZOMORFIK

Cechuje się niskim poziomem tkanki tłuszczowej, Dość szerokimi barkami, wąską talią, widocznymi mięśniami.  Figura przypomina kształtem literę V. Osoba posiadająca taki rodzaj sylwetki nie musi specjalnie pilnować diety, żeby wyglądać dobrze.  Mezomorficy nie mają problemów z przybieraniem na wadzę i szybko budują tkankę mięśniową.

Dziewczyny, prawda jest taka, ze niezależnie od tego jaki rodzaj figury posiadacie, jesteście w stanie wypracować bardzo dobrą, wysportowaną, zdrową sylwetkę. Nigdy nie możecie się do tego zrażać. Może niektórzy mają łatwiej, inni muszą dłużej czekać na efekty ale jedno jest pewne. każdy ma możliwość wypracowania idealnej sylwetki we własnym tego słowa znaczeniu,

Dajcie znać jaki Wy macie rodzaj sylwetki. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką  figury typu ektomorfik i dosłownie cały opis ektomorfika pasuje do mnie. Czasami zdarza się, że osoby mają cechy zarówno jednej jak i drugiej sylwetki, pamiętajcie o tym.

Pozdrawiam

Juliya