Jazda na rowerze ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy miło spędzić czas na świeżym powietrzu i przy okazji popracować nad swoją sylwetką. W dzieciństwie dzień bez jazdy na rowerze, był dniem straconym. Trzeba wrócić do tych czasów! Jazda na rowerze jest bardzo dobrym treningiem aerobowym, który spala nasz nieszczęsny tłuszczyk.

1) Dbasz o środowisko

Jeżdżąc na rowerze np: do pracy dbamy o środowisko w którym żyjemy, nie zanieczyszczamy go spalinami. Rower jest bardzo mobilnym środkiem transportu. Dzięki niemu możemy ominąć wielkie poranne korki i zaoszczędzić cenny czas.

2) Oszczędzasz pieniądze

Zakup roweru to koszt od 500 zł nawet do kliku tysięcy. Jeżeli zdecydujesz się jeździć na rowerze, a samochód zostawić w garażu, miesięcznie uda Ci się zaoszczędzić naprawdę niezłą sumę, którą możesz przeznaczyć np: na spełnienie swoich marzeń. W końcu konserwacja roweru jest znacznie tańsza od paliwa, dbania o samochód i opłacania różnych ubezpieczeń.

3) Mocny kręgosłup

Jeżeli chcesz wzmocnić mięśnie pleców, które podtrzymują dolny, lędźwiowy odcinek kręgosłupa, zacznij jeździć na rowerze. Pamiętaj jednak o prawidłowym ustawieniu siodełka oraz kierownicy. Zbyt mocno wyprostowana sylwetka powoduje nadwyrężenie i zmęczenie kręgosłupa.

4) Seksi nogi, jędrne pośladki

Podczas jazdy na rowerze najbardziej pracują łydki. W ruchu są również mięśnie pośladków oraz ud. Podczas wjeżdżania pod górkę, kiedy podnosisz kierownicę, pracują również ręce i mięśnie klatki piersiowej. Jeżeli zdecydujesz się na taką aktywność fizyczną i w ciągu tygodnia pokonasz na rowerze ok. 90 km, uda ci się w szybki sposób wzmocnić mięśnie, pozbyć się tkanki tłuszczowej z bioder i ud.

5) Zdrowe serce

Podczas jazdy na rowerze ” fundujemy ” naszemu sercu wspaniały trening. Zmuszamy do wydajniejszej pracy układ krążenia. Dzięki temu chronimy go przed nadciśnieniem, a serce przed wieloma chorobami, dotleniamy również narządy wewnętrzne.

6) Żylakom mówimy nie!

Jazda na rowerze pobudza krążenie krwi, dzięki temu chroni przed miażdżycą i obniża poziom cholesterolu. Wspomaga przepływ krwi w łydkach, co zapobiega powstawaniu zakrzepów w żyłach, zapobiega powstawaniu żylaków.

Podsumowując …

Jazda na rowerze ma same y! Podczas takiego treningu łączymy miłe z pożytecznym.  Jeżdżąc na rowerze robimy również coś dobrego dla środowiska. Nie zapominamy również o swojej sylwetce ;).

Pamiętajcie, że przed przystąpieniem do jazdy na rowerze trzeba przeprowadzić krótką rozgrzewkę. Nie można również zapomnieć o rozciąganiu na koniec. Nie chcemy mieć mocno rozbudowanych łydek, prawda? 🙂 Jesteście dorosłymi Kobietami, dlatego nie będę wspominała Wam o kasku ;).

Jak często jeździcie na rowerze? Ja niestety bardzo rzadko, a właściwie to już zapomniałam o tej aktywności fizycznej. Kiedyś uwielbiałam rower! Muszę to zmienić 🙂 Ale najpierw muszę kupić jakiś fajny, nowy rower :). Bo mój niestety nie zmienił razem ze mną miesjca zamieszkania ;). Polecacie coś ciekawego ?

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya

Podobny post: 6 powodów dla których warto jeździć na rolkach