Letnia pora sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Większość z nas wsiada na rowery, zakłada rolki lub zaczyna biegać. Znajdą się też fani kąpieli wodnych. Bez względu na wybór miejsca: basen czy zbiornik wodny na łonie natury, pływanie ma wiele korzyści. Przedstawię Wam zalety pływania, które dobitnie pokazują, że czas wziąć ręcznik i ruszyć tyłek.

1. Angażowanie wszystkich mięśni w wysiłek

Nie każdy rodzaj sportu pozwala pracować wszystkim mięśniom naszego ciała. Pływanie wzmacnia mięśnie i sprawia, że nasza sylwetka staje się proporcjonalna i smukła. W wodzie czujemy się lekko i bardziej sprawnie, jednak by się w niej poruszać nasz organizm musi włożyć wiele wysiłku, dlatego jest to super aktywność dla osób z nadwagą.

2. Pływanie odciąża stawy. – rehabilitacja?

Oczywiście! Stawy zostają odciążone, zwiększa się ich ruchliwość. Stają się bardziej elastyczne, przez co są mniej podatne na urazy. Ale pływanie nie tylko im przynosi korzyści – zbawiennie wpływa na nasz kręgosłup!

3. Poprawa kondycji i zwiększona wydolność płuc.

Pływanie zwiększa nasze fizyczne możliwości. Regularne pływanie sprawia, że zanika zadyszka a my mamy więcej siły i energii. Nasz organizm staje się lepiej dotleniony, a co za tym idzie, wpływa to korzystnie na cerę, pracę narządów wewnętrznych, nasze ogólne funkcjonowanie ulega znacznej poprawie.

4. Pływanie przyspiesza metabolizm.

 Korzystnie wpływa na przemianę materii. Ten rodzaj aktywności w znacznym stopniu przyczynia się do oczyszczania organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Więc jeśli właśnie rozpoczęłaś dietę oczyszczającą koniecznie kup karnet na basen 😉 Na pewno zadziałasz wtedy z podwójną siłą!

5. Poprawa samopoczucia i nastroju – wisienka na torcie!

Oprócz swojego dobroczynnego działania na nasze ciało, pływanie wpływa na nasz układ nerwowy. Dzięki niemu rozładowujemy stres, a endorfiny same się uwalniają. Pływanie odciąża naszą psychikę! Pozwala się zdystansować do problemów i nabrać nowych sił. A jeśli ta aktywność przebiega na łonie natury to już relaks w pełni, bo nic nie koi tak naszych nerwów jak okoliczności przyrody i Matka Ziemia. 😉

Plusów tej aktywności jest mnóstwo! Pływanie ujędrnia ciało, rozwija mięśnie, zwiększa wytrzymałość i wydolność! Woda to nasz naturalny masażysta. O pływaniu można pisać bez końca!Przekonałam Was trochę do tego typu aktywności?? Są tu jakieś syrenki i fanki kania?? Ja osobiście uwielbiam i kochaaam!! 🙂

Pozdrawiam, Ewa.