Na wstępie chciałam podkreślić, że w przygotowaniu tej recenzji pomogła wykwalifikowana manicurzystka – Agnieszka, której pracę możecie zobaczyć i . To ona poświęciła swój czas na przygotowanie bardzo dokładniej recenzji w której testowała zestaw startowy NeoNail do manicure hybrydowego.

Pod “lupę” wzięłyśmy dwie najbardziej znane marki, które swojej ofercie mają produkty do manicure hybrydowego. Agnieszka zajęła się zestawem startowym NeoNail, a ja zestawem startowym SEMILAC.

Zacznijmy od zawartości: 

Specjalnie dla czytelniczek bloga przygotowałam wyjątkową, przedświąteczną ofertę – przy zakupie dowolnego zestawu startowego neonail ===> WYBRANY LAKIER HYBRYDOWY NEONAIL JEST GRATIS!

(OSZCZĘDZASZ 27,90 ZŁ)

Kod rabtowy należy wprowadzić przy składaniu zamówienia w sklepie

KOD RABATOWY: LAKIERgratis

Zestaw startowy NeoNail zawiera: lampę LED 9W,  Hard Base 6 ml, Hard Top 6 ml. UV Gel Polish 6 ml – Lady Ferrari, Cleaner 100 ml, Aceton 100 ml, Nail wraps 50pcs, Waciki 250 szt. 12 warstwowe, Blok polerski BIAŁY, 2 x Pilnik EXC biały prosty 100/180, Oliwka, 5 x Patyczek drewniany.

Zestaw startowy NeoNail co znajdziemy w pódełku
Zestaw startowy NeoNail co znajdziemy w pódełku

W zestawie startowym SEMILAC znajdziemy: lampę LED 6 W, Semilac® BASE 7 ml, Semilac® TOP 7 ml, Semilac® kolor nr 026 – 7 ml, odtłuszczacz Nail Cleaner Pure 50 ml, płyn do usuwania lakieru hybrydowego Semilac® Remover 50 ml, folie do usuwania lakieru hybrydowego 50 szt., waciki bezpyłowe 250 szt., Semilac® Striper, blok polerski, 2 pilniki do paznokci.

Zestaw startowy Semilac
Zestaw startowy Semilac

PORÓWNANIE LAMP

Lampa z zestawu startowego NeoNail jest zdecydowanie lepszą lampą, przede wszystkim mocniejszą, z możliwością wyboru czasu utwardzania lakieru: 30,45,60 sekund. Jest mała, poręczna. Jednak spokojnie można z jej użyciem wykonać również pedicure.

Zestaw startowy NeoNail - lampa Led 9W dostępna w kolorze białym i czarnym
Zestaw startowy NeoNail – lampa Led 9W dostępna w kolorze białym i czarnym

Lampa semilac jest troszeczkę słabsza. Nie ma możliwości wyboru 3 czasów naświetlania. Jest troszeczkę większa, mimo tego ma słabsze żarówki.

Zestaw startowy Semilac - lampa LED
Zestaw startowy Semilac – lampa LED

Według Agnieszki lampa NeoNail jest lepsza. Po prostu dzięki większej mocy możemy nazwać ją bardziej profesjonalną i lepszą lampą. Też tak uważam 🙂

PORÓWNANIE TOPÓW/BAS

Zarówno w jednym jak i w drugim zestawie znajdziemy top i base. Która z nich jest lepsza? Jeżeli chodzi o base, obie są naprawdę dobre. Jednak w naszym teście zdecydowanie lepiej sprawdził się top NeoNail. Utwardzał się w 30 sekund, przez cały okres noszenia hybryd błyszczał. Jeszcze jedną różnicą jest to, że NeoNail wydaje basy i topy o pojemności 6 ml, Semilac 7 ml.

KOLOR

W obu zestawach znajdziemy jeden hybrydowy lakier. W każdym z nich jest to czerwień. NeoNail poszedł w bardzo klasyczny rodzaj czerwieni, bez dodatku brokatu itp. Semilac do swojego zestawu dołącza czerwony lakier z drobinkami. Oba są bardzo ładne, jeżeli chodzi o trwałość każdy z nich jest sobie równy.

Jednak bezpieczniejszą opcją jest klasyczna czerwień bez drobinek. W ogóle doszłyśmy do wniosku, że do takich zestawów powinien być dołączany jakiś bardziej neutralny kolor.

Kolor lakieru w zestawach
Kolor lakieru w zestawach Semilac i NeoNail

CO WYRÓŻNIA ZESTAW STARTOWY NEONAIL?

Przede wszystkim producent zadbał o to, żeby to był pełen zestaw. Tak naprawdę niczego w nim nie brakuje. Dołączył do niego bardzo dobrą oliwkę do skórek, której niestety w zestawach startowych SEMILAC nie ma. Buteleczki NeoNail mają 6 ml, SEMILAC 7 ml. Dla mnie em jest mniejsza buteleczka 6 ml. W końcu taka butelka wystarcza spokojnie na 10 razy. Jeżeli robimy tylko sobie hybrydy, lepiej kupować mniejszą pojemność. W końcu lakiery hybrydowe moją swoją datę ważności i dzięki mniejszej pojemności jesteśmy w stanie je zużyć bez konieczności noszenia cały czas tego samego koloru na paznokciach.

Zestaw Startowy NeoNail
Zestaw Startowy NeoNail

CO WYRÓŻNIA ZESTAW STARTOWY SEMILAC?

Tak naprawdę jest to najczęściej kupowany zestaw. Sama go mam. Po prostu w sierpniu jak go kupowałam, nie było mowy o innych. Nie ma nic w nim specjalnego i pomimo starań nie udało mi się znaleźć czegoś, co go wyróżnia od konkurenta. No może to, że znajduje się w nim striper do zdrapywania hybrydy. Moim zdaniem całkiem zbędny, bo zdecydowanie lepiej podważyć resztki hybrydy drewnianym patyczkiem. Warto również wspomnieć, że semilac przebija wszystkie firmy swoją reklamą, która jest praktycznie wszędzie. Tym na pewno wyróżniają się od konkurenta. Są krócej na rynku, ale robią wielkie BOOM.

Zestaw startowy Semilac
Zestaw startowy Semilac

 KTO ZASŁUŻYŁ NA PIERWSZE MIEJSCE?

Decyzja była bardzo trudna. Ja, która przygodę zaczynałam z lakierami SMILAC i Agnieszka  z profesjonalnym podejściem, doszłyśmy do wniosku, że pierwsze miejsce powinien zając zestaw startowy NeoNail. Ich lampa i dodatkowa oliwka do skórek w zestawie oraz większy dwa razy od produktu semilaca aceton i cleaner, sprawiają, że zasługuje naszym zdaniem na pierwsze miejsce. Lakiery NeoNail również są bardzo dobre! Zajrzyjcie na Agnieszki, znajdziecie tam piękne kombinacje z wykorzystaniem lakierów tej marki. Bardzo ważną sprawą jest to, że można spokojnie mieszać obie marki. Nic się nie dzieje po użyciu basy SEMILACA, koloru NeoNail i na odwrót. Produkty ze sobą współpracują.

Zestaw startowy NeoNail
Zestaw startowy NeoNail

Gdybym jeszcze raz miała dokonać zakupu startera, wybrałabym zestaw startowy NeoNail, a przekonała mnie do niego Agnieszka, która sama na nim pracuje, a wcześniej pracowała na semilacu. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać, aż moja lampa wysiądzie, żebym mogła zaopatrzyć się w egzemplarz NeoNail. ;P

Jeżeli chciałybyście przeczytać bardzo dokładną recenzję zestawu startowego NeoNail, przygotowaną przez Agnieszkę i zobaczyć cały zestaw startowy NeoNail na zdjęciach, kolor na żywo, zapraszam Was tutaj ===>  . Dzięki tak dokładnej recenzji poznacie go jeszcze bliżej. 🙂

UWAGA! Pojawił się w sprzedaży nowy zestaw NeoNail do manicure hybrydowego (5 lakierów+lampa i wszystko czego potrzebujesz za 159 zł jest t zestaw tymczasowy przygotowany z okazji nadchodzących Świąt, ilość ograniczona ===> 

Jakiej marki hybryd używacie? Na pewno większość z Was jest wierna hybrydom SEMILAC. Pamiętajcie, że czasami warto jest spróbować czegoś innego. Obie firmy mają inny skład. Jeżeli u Was nie sprawdza się np. SEMILAC, wypróbujcie NeoNail. Ja przerzuciłam się na hybrydy NeoNail i jestem zadowolona. Najbardziej z tego, że można je spokojnie łączyć z produktami  SEMILAC.

Juliya