W każdym klubie fitness możemy spotkać z zajęciami zumby. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak męczący jest taki trening. W dzisiejszym poście chciałabym opowiedzieć Wam o zumbie, przybliżyć ilość spalonych kcal. podczas godzinnego treningu oraz podzielić się dobrymi filmikami, przy których we własnym mieszkaniu możecie poczuć się jak seksowne Latynoameykanki, a przy okazji spalić zbędny tłuszczyk z naszego ciała :). 

Zumba – taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto “Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop,soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (squat, lunge).

Zajęcia z zumby pomagają dbać sylwetkę i kondycję. Kroki dobrane podczas treningu nie są przypadkowe.  Są ułożone tak, żeby podczas układu pracowały wszystkie partie ciała. Ruchy wykonuje się w rytmie żywej muzyki, która towarzyszy podczas zajęć i sprawia, że osoby uczestniczące w nich czują się rozluźnione, a trening łączą z dobrą zabawą. Wiele osób uważa również, że zumba działa relaksująca i pozwala władować stres.

Poza podstawowym rodzajem Zumby (Zumba Fitness) wykształciły się także bardziej specyficzne jej rodzaje, których ciągle przybywa. Można korzystać z takich odmian Zumby jak: Zumbini, Toning, Sentao, Gold, Gold Toning, Zumbatomic, Aquazumba czy In the circut.

Dla kogo jest zumba?

Na zajęcia zumby mogą uczęszczać wszystkie osoby, które nie mają przeciwwskazań od lekarza. Nieważny jest to, ile masz lat, w jakim stanie jest Twoja kondycja.Pamiętaj, że podczas zajęć powinnaś się dobrze bawić, dzięki temu 60 minut upłynie w tempie ekspresowym:).

Ile kcal. można spalić podczas godzinnego treningu?

Liczby są naprawdę ogromne! W porównaniu do godzinnego joggingu zumba wypada zdecydowanie lepiej. Niektóre osoby potrafią podczas godziny stracić nawet 800 kcal!

Uprawiając zumbę można schudnąć! Pod warunkiem, że połączymy ją ze zdrowym odżywianiem. Podczas regularnego treningu zumby po kilku tygodniach można zobaczy efekty. Pamiętajcie o tym, że te ćwiczenia angażują całe ciało do pracy w tym samym czasie, dzięki temu efekt wizualny zauważalny jest na każdej części ciała! Poruszają mięśnie, o których każdy z Was zapomina np: mięśnie grzbietu. Wbrew pozorom podczas zumby można naprawdę się zmęczyć.

Musicie to obejrzeć! 😀 Zumba w wykonaniu jednego z najlepszych, polskich instruktorów. Padłam ze śmiechu!

ZUMBA Wrocław:

Jeżeli nigdy nie miałyście do czynienia z ZUMBĄ, to wybierzcie sobie któryś z tych filmików, które Wam podałam i wypróbujcie 🙂 Byłoby miło, jakbyście podzieliły się swoimi wrażeniami dotyczącymi zumby. A może są tutaj Panie, które regularnie uczęszczają na takie zajęcia?

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya

źródło: www.wikipedia.pl