Do Naszych wydarzeń zamierzam powolutku wprowadzać trudniejsze treningi. Idealnym przykładem takiej trenerki jest Zuzka Light. Zuzanna urodziła się w Czechach, mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jej znakiem rozpoznawczym jest sympatyczny akcent. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od z współpracy  bodyrock.tv. W przełomowym momencie swojego życia postanowiła stworzyć własny kanał na YT.

Wszystkie treningi ZUZKI Light charakteryzują się bardzo wysoką intensywnością i krótkim czasem trwania. Najpopularniejsze w internecie są jej ZWOW-y.

Co oznacza ZWOW ? 

Jst to skrót od Zuzka’s Workout of the Week. Trenerka czeskiego pochodzenia na samym początku zamierzała nagrywać filmiki codziennie, dlatego pierwsze z nich nazywają się ZWOD ( Zuzka’s Workout of the Day ). Na jej kanale znajdziemy około 70 takich propozycje. Kolejność wykonywania tych treningów nie ma znaczenia. Możemy je podzielić na:

  •  Time Challenge –wykonujemy dane ćwiczenia na czas)
  •  AMRAP (ang. As Many Rounds As Possible ) – polega na wykonaniu jak największej  powtórzeń danego ćwiczenia w określonym czasie,

Najczęściej na początku treningu Zuzka przedstawia ćwiczenia, które obowiązują podczas tego ZWOW-u. Do większości z nich przydadzą się hantle, mata, ketball. Pamiętajcie, że na filmikach trenerki czeskiego pochodzenia nie ma rozgrzewania ani rozciąganie. Jednak nie możecie tego pomijać!

Zuzka uważa, że jej ćwiczenia są bardzo efektowne i dzięki nim ładnie wyrzeźbimy swoje ciało i spalimy tkankę tłuszczową. Podkreśla również, że do jej spalania dochodzi nawet po zakończeniu ZWOW-u.

Autorka tych programów wspomina również, że można je wykonywać codziennie a taki 15-10 minutowy trening w zupełności wystarczy. Jednak warto zrobić sobie reset przynajmniej jeden dzień w tygodniu.

Bardzo lubię treningi z ZUZKĄ i zmierzam do nich powrócić po dłuższej przerwie. Jeżeli będą kiedyś chętne osoby na wydarzenie z jej ćwiczeniami, to dajcie znać :). Nie interesuje mnie przeszłość trenerki. Wiele Kobiet nie chcę z nią ćwiczyć dlatego, że kilka lat temu nie prowadziła porządnego życia. Mnie interesuje tylko jej wiedza, a nie prywatne życie.

Korzystacie z treningów ZUZKI? Co o niej sądzicie ?:) 

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya