Ile razy trzeba w życiu upaść, żeby w końcu się podnieść i osiągnąć sukces? Jak ciężko trzeba pracować nad spełnieniem swoich marzeń? O tym będzie dzisiejszy wpis. Poznajcie Sophie Thiel, niemiecką fit trenerkę, która przeszła niesamowitą przemianię w swoim życiu, upadła i podniosła się!

Sophia urodziła się w małym, niemieckim maisteczku w 1992 roku. Od początku szkoły podstawowej była potężną dziewczyną. Nie przeszkadzało jej to. Akceptowała siebie taką jaka była.  Dopiero w wieku 15/16 lat Sophie zaczęła myśleć o zmianie swojej sylwetki. W życiu spotykało ją coraz więcej nieprzyjemności związanych z jej wagą. Nie mogła znaleźć chłopaka, wszyscy traktowali ja po prostu jak dobra koleżankę. W gronie swoich koleżanek zawsze czuła się najgorsza. Nie wyglądała tak jak one.

Postanowiła zmienić się, zaczęła stosować różne diety z gazet np. FDH – Friss die Halfte (zjedz tylko połowę). Niestety nie widziała po nich żadnych efektów, strasznie ją to demotywowało.

W 2013 roku nastąpił niebezpieczny moment w jej życiu. W ciągu 3 miesięcy schudła 30 kilogramów. W tym czasie nie miała na nic siły, jej oceny w szkole były coraz słabsze. Sophie wpadła w błędne koło, co niestety zakończyło się efektem jojo i samymi nieprzyjemnościami. Nabrała dodatkowych 15 kilogramów.

Jak każdy człowiek, ona też nauczyła się na swoich błędach. Zaczęła zdrowo jeść, trenować.  W czerwcu 2014 roku napisała maturę. Jej kolejnym celem było zdobycie przynajmniej 3 miejsce w konkursie (bikini wettkampf,) Zaczęła więcej jeść (oczywiście zdrowo), żeby nabrać dodatkowej masy, która pomogła jej jeszcze lepiej wyrzeźbić sylwetkę. Byla strasznie zmotywowana. Przy każdym treningu dawała z siebie 100%. We wrześniu 2014 roku zaczęła zajmować się treningami i odżywianiem. Podpatrywała poradniki, śledziła na yt trenerki. Postanowiła stać się jedną z nich.

Na pewno zastanawiacie się jak poradziła sobie w konkursie fitness.

Udało się, zajęła trzecie miejsce! Kolejnym jej wyzwaniem było zajęcie drugiego miejsce i tutaj również nie odpuszczała i wywalczyła je.

Jak wygląda plan treningowy Sophie?

Najczęściej wykonuje treningi HIIT oraz sprinty. Nie poświęca dużo czasu na treningi cardio, jej trening siłowy wygląda następująco:

Day 1: Chest and calves
Day 2: Legs
Day 3: Rest day
Day 4: Triceps, biceps, and abs
Day 5: Shoulders and calves
Day 6: Back and abs
Day 7: Rest day”

Gdyby któraś z Was chciała wypróbować trening z Sophie, zostawiam link do jednego z nich:

Dziewczyny chciałam, żeby ta historia pokazała Wam, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy mamy jakieś marzenia do których mamy prawo, a nawet powinniśmy dążyć. Wszystko zależy od Was. To Wy decydujecie o tym jak się potoczy Wasze życie, czy uda Wam się spełnić wszystkie marzenia. Czasami człowiek musi nauczyć się na własnych błędach. Tutaj akurat historia szybkiej utraty wagi w krótkim czasie zakończyła się szczęśliwie. Jeżeli pracujecie nad swoją sylwetką, dajcie sobie czas, a zobaczycie, że efekty na pewno pojawią się i będą dla Was zadowalające.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z mediów społecznościowych Sophie i są jej właśnością. Link do a: 

Pozdrawiam,

Juliya